Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV?

Česká automobilka to nedělá často a velkou část registrovaných jmen později použije. Tato míří k dalšímu SUV do rodiny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV?

1.5.2017 | Petr Prokopec | 30 příspěvků

Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Česká automobilka to nedělá často a velkou část registrovaných jmen později použije. Tato míří k dalšímu SUV do rodiny.

Minulý týden v pátek Škoda udělala zásadní krok v odhalování svého nového SUV, když nám jej ukázala a řekla k němu snad všechno důležité. Tímto vozem není nic jiného než nepřímý nástupce modelu Yeti, který dorazí do showroomů pod názvem Karoq. Mladoboleslavská automobilka tak chce zdůraznit příbuzenský vztah novinky spíše k většímu Kodiaqu než dosavadnímu modelu, oba vozy ostatně do značné míry sdílejí ideu designu a část techniky.

Mohlo by se zdát, že s odhalením Karoqu budeme mít od Škody a jejích nových SUV na nějakou chvíli pokoj, jenže není tomu tak. Automobilka chystá pro nejbližší léta dvě další novinky a také ty se musí nějak jmenovat. Označení té vzdálenější bude pravděpodobně jen odvozené (Kodiaq Coupe), ta bližší, která uzří světlo světa v příštím roce, bude mít ale vlastní jméno. A dnes už tušíme, jak může znít.

Automobilka si totiž nechala v posledních týdnech zaregistrovat hned několik zcela nových jmen, která končí písmenem Q. Je tak jasné, že jde o označení pro SUV a byť v některých případech jde jen o snahu pokrýt podobná jména jako Karoq nebo o jeho původně zamýšlené alternativy, podle našich informací tímto směrem míří jen Karuq a Yuroq. Další jména už mohou posloužit některé z novinek.

Zní Amiq, Anuq, Arviaq a Eliaq a právě ta mají být zamýšlená pro nové mini SUV, které vzejde z nové generace modelu Fabia a použije platformu MQB A0. S ohledem na počátek nabídky by ostatně bylo jen logické, kdyby značka zamířila také na počátek abecedy, to už ale jen spekulujeme. Jak jsme ale zmínili, všechna nová jména končí písmenem „Q“, které bude určeno pro crossovery a SUV. A protože Škoda obecně registracemi neplýtvá (celkově si registruje jmen jen velmi málo v delších časových rozestupech a jedno z určité várky pro novinku vždy vybere), vypadá to, že nejmenší SUV značky ponese právě označení Amiq, Anuq, Arviaq nebo Eliaq.

Posuďte sami, jak moc se vám zamlouvají a kterému byste dali přednost. My bychom řekli, že Amiq zní jako jméno někdejšího počítače Amiga, Anuq je jako nanuk a Arviaq jako kardiak, takže stylem Homera Simpsona při výběru jména pro jeho syna bychom skončili u Eliaqu... Ale třeba Škody použije jinou metodu nebo nakonec sáhne ještě po jiném jméně, i to je pochopitelně stále možné, byť dnes už méně pravděpodobné. Škoda Eliaq, to by šlo, co myslíte?


Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 1 - Skoda SUV male jmeno 01Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 2 - Skoda SUV male jmeno 02Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 3 - Skoda SUV male jmeno 03Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 4 - Skoda SUV male jmeno 04Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 5 - Skoda SUV male jmeno 05Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 6 - Skoda SUV male jmeno 06
Škoda si zaregistrovala celou řadu názvů...

Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 7 - Skoda male SUV ilustrace nove 01Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 8 - Skoda male SUV ilustrace nove 02Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 9 - Skoda male SUV ilustrace nove 03Škoda si registrovala spoustu nových jmen modelů. Které patří dalšímu SUV? - 10 - Skoda male SUV ilustrace nove 04
...některý z nich přitom pravděpodobně použije pro chystané malé SUV

Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví

Petr Prokopec

Diskuze 30 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.