Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde?

O výrazné expanzi nabídky SUV se v případě Škody hovoří už chvíli, teď je hotovou věcí. Novinky si zatím vedle dvou Kodiaqů říkají Model Q a K.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde?

21.3.2017 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O výrazné expanzi nabídky SUV se v případě Škody hovoří už chvíli, teď je hotovou věcí. Novinky si zatím vedle dvou Kodiaqů říkají Model Q a K.

Škoda již delší dobu plánuje expanzi crossoverů a SUV. Jde totiž o nejrychleji rostoucí segment trhu, mladoboleslavská automobilka však až do loňského roku mohla zaujmout zákazníky pouze stárnoucím modelem Yeti. Nově tu ovšem máme také velký Kodiaq, který se zatím zdá být velkým prodejním úspěchem a postupně začíná pronikat i do mimoevropských zemí. Tou klíčovou bude Čína, kde bude toto SUV vyráběno lokálně v továrnách konsorcia Shanghai-Volkswagen.

Jde přitom o první část chystaného čtyřlístku, o kterém poněkud tajemně hovoří uniklé obrázky z interní prezentace značky. Zejména Model Q a Model K zní jako něco docela nového, o čem automobilka nechce hovořit ani jménem, troufneme si ale tvrdit, že o zase takové tajemství nepůjde.

Tou druhou novinkou by měla být nová generace Škody Yeti (zde označovaná jako Model K), která si může a nemusí říkat stejně jako dosud (mluví se mj. o novém jméně Karoq). Evropa se s tímto modelem bude moci seznámit nejpozději v září ve Frankfurtu, na největší trh světa by řada mohla přijít o pár týdnů později v rámci Guangzhou Motor Show. Ve srovnání se stávajícím provedením však novinka naroste ve všech ohledech, až na motorový prostor, kde se bude začínat tříválcem 1,0 TSI.

Momentálně je otázkou, zda Čína dostane tytéž pohonné jednotky, s jakými bude nové Yeti k mání v Evropě, právě 1,0 TSI můžeme ale jako „evropskou CO2-specialitu” prakticky vyloučit. Kodiaq Ale dorazil do Asie s prakticky nezměněnou benzinovou částí nabídky, k mání je tedy ve verzích 1,4 TSI i 2,0 TSI. Dieselové motory nejsou čínské klientele k dispozici, ta ovšem místo toho může zvolit provedení 1,8 TSI disponující výkonem 180 koní.

Tytéž pohonné jednotky lze velmi pravděpodobně očekávat také pod kapotou další novinky, jíž bude Kodiaq Coupe. O té kupodivu prezentace hovoří konkrétně a to též vede k tomu, že Model Q neponese jméno Yeti. Buď jak buď, stylová varianta „kouďáku” dostane do vínku pouze pět sedadel a agresivnější styling s výrazněji zkoseným zadním oknem.

Mimo zmíněné dorazí ještě Model Q, pod kterým se - po našem soudu - skrývá to, čemu se jinak říká Škoda Fabia SUV, tedy nejmenší model podobného ražení, jenž by v nabídce značky měl vyplnit mezeru, kterou po sobě zanechá nové větší Yeti. V tom nás utvrzuje pro změnu druhý obrázek z prezentace, který hovoří o „CUV”, tedy crossoveru, řekněme „méně než SUV”. To zmíněný malý model naplňuje, neboť přijde jen s pohonem předních kol a na skutečně si SUV si hlavně bude hrát svým vzhledem.

Mladoboleslavská automobilka tím bude mít ošetřené ty nejdůležitější segmenty trhu, tedy alespoň v Číně. Stále je totiž nejasné, zda Kodiaq Coupe a Fabia SUV budou k mání rovněž v Evropě. Velmi pravděpodobně se tak ovšem stane, koneckonců by se jednalo o prodejní bestsellery. Kromě toho můžeme spekulovat také o překarosování Volkswagenu Teramont/Atlas, o čemž se taktéž mluví.

V tomto případě by se již ale nejspíše jednalo o model zaměřený pouze na čínské zákazníky, jimž bychom mohli více než závidět. Jako jediní by totiž měli k dispozici Škodu osazenou šestiválcovým motorem. To jsou ale zatím jen spekulace. Příchod třech nových SUV je fakt a máme pocit, že víme, o co tu půjde...


Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 1 - Skoda SUV Cina plan 01Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 2 - Skoda SUV Cina plan 02
Škoda potvrdila chystanou expanzi SUV, do roku 2019 uvede hned čtyři novinky

Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 3 - Skoda Kodiaq 2 0 TDI 4x4 test prvni 04Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 4 - Skoda Kodiaq 2 0 TDI 4x4 test prvni 15Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 5 - Skoda Kodiaq 2 0 TDI 4x4 test prvni 50
Znám je zatím pouze Kodiaq

Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 6 - Skoda Kodiaq Coupe ilustrace 01Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 7 - Skoda Kodiak Coupe ilustrace dalsi 01
Škodu Kodiaq Coupe už se pokusila nastínit nejedna ilustrace

Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 8 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 01Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 9 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 02Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 10 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto ilustrace
Nový Yeti už byl přistižen i při testech pod nánosy kamufláže, ilustrace znovu řekla více

Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 11 - Skoda Fabiaq render 01Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 12 - Skoda Fabiaq render 02Únik z čínské prezentace Škody ukazuje tajemná nová SUV. O co půjde? - 13 - Skoda Polar Fabia SUV novy render Perex
Jak bue vypadat nejmenší SUV značky, můžeme jen spekulovat

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.