Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání?

Dřevo? Anebo ropa s přesvědčivou strukturou? I vás zaujalo, jestli nové panely kabiny Kodiaqu vznikly přírodní cestou. Máme odpověď nejen na to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání?

9.3.2017 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dřevo? Anebo ropa s přesvědčivou strukturou? I vás zaujalo, jestli nové panely kabiny Kodiaqu vznikly přírodní cestou. Máme odpověď nejen na to.

V jednom z minulých dílů krátkého povídání o mladoboleslavském crossoveru Škoda Kodiaq jsme se poněkud detailněji zaměřili na verzi Scout a její interiér. Důvod k tomu byl docela prozaický. Až po uvolnění prvních oficiálních snímků kabiny nového provedení jsme zjistili, že součástí palubní desky i dveří auta je dřevěné obložení.

Přestože nejde o detail, který by byl nějak zvlášť důležitý, podle vašeho značného a vesměs pozitivního ohlasu jsme pochopili, že vás to docela zajímá. A jelikož jsme vám slíbili, že se na to dřevo ještě jednou podíváme, abychom zjistili, jestli skutečně rostlo v lese anebo bylo vyrobeno z ropy, tady jsou další obrázky z aktuálního ženevského autosalonu prozrazující mnohé.

Asi nemá smysl chodit dlouze kolem horké kaše a napínat vás dalším popisem toho, co si můžete prohlídnout na nové sadě fotek a rovnou říkáme, že tohle žádné skutečné dřevěné intarzie nejsou a popravdě, nic jiného jsme ani nečekali.

Skutečné dřevo se dnes objevuje téměř výlučně v nejdražších automobilech jako je Bentley, Rolls-Royce a sporadicky i v některých nejluxusnějších modelech běžnějších značek. Bylo by tedy docela zvláštní, pokud by se dnes dostalo do vozu s okřídleným šípem ve znaku, byť by se jednalo o vrcholné varianty Laurin&Klement. Zcela vyloučit to ale předem pochopitelně nešlo.

Ačkoli dřevěné imitace nejsou něco, co bychom cíleně vyhledávali, a líbilo se nám, v zásadě proti nim nic nemáme, pokud použitý rastr dřevo skutečně připomíná. To je ale někdy docela problém. I v dražších autech se nezřídka stává, že z povrchu křičí pixely či nepřirozené, opakující se linky na míle, takže když už nic jiného, trochu tmavší obložení v Kodiaqu Scout vypadá i zblízka docela přesvědčivě.

Potvrzuje nám to osobní zkušenost, a když už jsme byli na ženevském stánku Škody, nedalo nám nezeptat se, jak to bude s dodávkami nejnovějších variant Kodiaq Scout a SportLine. Ve zkratce - ani jedno nebude hned, proto také nebyly ani s premiérou obou novinek ve Švýcarsku zveřejněny jejich ceníky.

„Zálesácká“ verze bude k mání na přelomu července a června a pokud si hodně pospíšíte s objednávkou, auto dostanete v srpnu. „Sporťák“ pak bude k mání až od září a první dodávky sotva stihnou letošní rok - dříve než v listopadu Kodiaq SportLine nikdo z běžných zákazníků nedostane. A co to „dřevo“? Jistojistě bude v nabídce, prozatím ale čekáme na upřesnění, zda to bude pro Scout standard anebo příplatek. Ale to už je detail - pokud by vám nevonělo, určitě to nebude jediný dekor v nabídce...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.


Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 1 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 01Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 2 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 02Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 3 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 03Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 4 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 04Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 5 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 05Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 6 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 06Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 7 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 07Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 8 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 08Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 9 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 09Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 10 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 10Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 11 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 11Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 12 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 12
Dřevěné panely jsou sice falešné, ale nevypadají špatně

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 13 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 15Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 14 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 16Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 15 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 17Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 16 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 18Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 17 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 20Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 18 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 21Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 19 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 22Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 20 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 23Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 21 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 08Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 22 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 25Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 23 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 27Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 24 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 28
Škoda Kodiaq Scout sice debutoval tento týden v Ženevě, ze zákazníků jej ale nikdo neuvidí dříve než v srpnu...

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 25 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 01Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 26 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 02Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 27 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 03Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 28 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 04Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 29 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 05Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 30 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 06Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 31 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 07Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 32 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 09Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 33 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 10Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 34 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 11Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 35 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 13Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 36 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 14
...SportLine pak s prvním dodávkami tak tak stihne letošní rok

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše