Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání?

Dřevo? Anebo ropa s přesvědčivou strukturou? I vás zaujalo, jestli nové panely kabiny Kodiaqu vznikly přírodní cestou. Máme odpověď nejen na to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání?

9.3.2017 | Miro Mihálik | 35 příspěvků

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dřevo? Anebo ropa s přesvědčivou strukturou? I vás zaujalo, jestli nové panely kabiny Kodiaqu vznikly přírodní cestou. Máme odpověď nejen na to.

V jednom z minulých dílů krátkého povídání o mladoboleslavském crossoveru Škoda Kodiaq jsme se poněkud detailněji zaměřili na verzi Scout a její interiér. Důvod k tomu byl docela prozaický. Až po uvolnění prvních oficiálních snímků kabiny nového provedení jsme zjistili, že součástí palubní desky i dveří auta je dřevěné obložení.

Přestože nejde o detail, který by byl nějak zvlášť důležitý, podle vašeho značného a vesměs pozitivního ohlasu jsme pochopili, že vás to docela zajímá. A jelikož jsme vám slíbili, že se na to dřevo ještě jednou podíváme, abychom zjistili, jestli skutečně rostlo v lese anebo bylo vyrobeno z ropy, tady jsou další obrázky z aktuálního ženevského autosalonu prozrazující mnohé.

Asi nemá smysl chodit dlouze kolem horké kaše a napínat vás dalším popisem toho, co si můžete prohlídnout na nové sadě fotek a rovnou říkáme, že tohle žádné skutečné dřevěné intarzie nejsou a popravdě, nic jiného jsme ani nečekali.

Skutečné dřevo se dnes objevuje téměř výlučně v nejdražších automobilech jako je Bentley, Rolls-Royce a sporadicky i v některých nejluxusnějších modelech běžnějších značek. Bylo by tedy docela zvláštní, pokud by se dnes dostalo do vozu s okřídleným šípem ve znaku, byť by se jednalo o vrcholné varianty Laurin&Klement. Zcela vyloučit to ale předem pochopitelně nešlo.

Ačkoli dřevěné imitace nejsou něco, co bychom cíleně vyhledávali, a líbilo se nám, v zásadě proti nim nic nemáme, pokud použitý rastr dřevo skutečně připomíná. To je ale někdy docela problém. I v dražších autech se nezřídka stává, že z povrchu křičí pixely či nepřirozené, opakující se linky na míle, takže když už nic jiného, trochu tmavší obložení v Kodiaqu Scout vypadá i zblízka docela přesvědčivě.

Potvrzuje nám to osobní zkušenost, a když už jsme byli na ženevském stánku Škody, nedalo nám nezeptat se, jak to bude s dodávkami nejnovějších variant Kodiaq Scout a SportLine. Ve zkratce - ani jedno nebude hned, proto také nebyly ani s premiérou obou novinek ve Švýcarsku zveřejněny jejich ceníky.

„Zálesácká“ verze bude k mání na přelomu července a června a pokud si hodně pospíšíte s objednávkou, auto dostanete v srpnu. „Sporťák“ pak bude k mání až od září a první dodávky sotva stihnou letošní rok - dříve než v listopadu Kodiaq SportLine nikdo z běžných zákazníků nedostane. A co to „dřevo“? Jistojistě bude v nabídce, prozatím ale čekáme na upřesnění, zda to bude pro Scout standard anebo příplatek. Ale to už je detail - pokud by vám nevonělo, určitě to nebude jediný dekor v nabídce...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.


Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 1 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 01Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 2 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 02Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 3 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 03Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 4 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 04Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 5 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 05Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 6 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 06Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 7 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 07Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 8 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 08Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 9 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 09Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 10 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 10Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 11 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 11Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 12 - Skoda Kodiaq Scout drevene oblozeni Zeneva 2017 zive 12
Dřevěné panely jsou sice falešné, ale nevypadají špatně

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 13 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 15Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 14 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 16Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 15 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 17Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 16 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 18Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 17 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 20Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 18 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 21Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 19 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 22Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 20 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 23Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 21 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 08Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 22 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 25Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 23 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 27Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 24 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 28
Škoda Kodiaq Scout sice debutoval tento týden v Ženevě, ze zákazníků jej ale nikdo neuvidí dříve než v srpnu...

Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 25 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 01Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 26 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 02Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 27 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 03Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 28 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 04Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 29 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 05Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 30 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 06Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 31 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 07Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 32 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 09Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 33 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 10Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 34 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 11Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 35 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 13Dřevěné obložení Škody Kodiaq Scout v detailu: je pravé? A kdy bude k mání? - 36 - Skoda Zeneva 2017 zive Kodiaq Sportline a Scout 14
...SportLine pak s prvním dodávkami tak tak stihne letošní rok

Miro Mihálik

Diskuze 35 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše