Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři

Za dobré zprávy lze označit paletu nových motorů a převodovek, kterých se v letošním roce dočká Škoda Octavia IV. Nejvíce těší reálný příchod slibovaného RS s manuálem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři

19.2.2020 | Petr Prokopec

Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za dobré zprávy lze označit paletu nových motorů a převodovek, kterých se v letošním roce dočká Škoda Octavia IV. Nejvíce těší reálný příchod slibovaného RS s manuálem.

Již za pár týdnů otevře své brány ženevský autosalon. Na ten se samozřejmě chystá i Škoda, která zde odhalí vůbec první plug-in hybridní RS. Tím se stane Octavia čtvrté generace, která dostane do vínku kombinaci 1,4litrového benzinového čtyřválce a elektromotoru. Ústrojí přitom nabídne 245 koní, jenž dostane na starosti šestistupňový automat. Jak pak dokládá uniklý interní dokument, který se momentálně objevil na sociálních sítích, v prodeji se toto provedení ukáže již v červnu letošního roku.

Škoda nicméně nehodlá zákazníky oslnit pouze tuzemským ekvivalentem Volkswagenu Golf GTE, stejně tak nabídne i své vlastní GTI a GTD. Tedy jinými slovy, čekat můžeme Octavii RS v ryze benzinovém i dieselovém provedení. Tyto varianty budou debutovat o trochu později, aby následně dorazily do showroomů na konci srpna. Zatímco však u vonnějších oktanů dostanou zákazníci na výběr dva nebo tři pedály, turbodiesel bude spárovaný již jen se sedmistupňovým automatem.

Dvoulitrové TDI přitom dle předchozích spekulací bude dávat k dobru 200 koní. Ty nicméně zamíří pouze na přední nápravu, o čtyřkolce s logem RS se uniklý dokument vůbec nezmiňuje. Jediným zástupcem v nabídce, který bude disponovat pohonem 4x4, tak bude základní liftback a kombík osazený benzinovým dvoulitrem. Ten počítá s výkonem 200 koní, které dostane na starosti rovněž již jen automat. Nad 150 koní je totiž manuál k dispozici pouze v jediném případě.

Jak jsme přitom naznačili již o pár řádek výše a jak Škoda slibovala už při premiéře novinky, jde o benzinovou Octavii RS. Ta se stejně jako předchozí provedení dočká přeplňovaného dvoulitru o 245 koních, což lze brát jako menší zklamání - v případě Volkswagenu jde totiž agregát za třísetkoňovou hranici, a pokud budou potvrzené spekulace o možné variantě Golf R Plus, pak dokonce nabídne až 400 koní. Minimálně v tomto případě tedy Škoda bude skutečně za chudého příbuzného.

Lze už jen dodat, že v červnu automobilka pustí do prodeje litrový tříválec v benzinovém i mild-hybridním provedení. Pohonná jednotka přitom pokaždé nabídne 110 koní, v prvním případě se však o výkon postará manuál a ve druhém DSG. To bude vlastní také plug-in hybridnímu provedení, jenž produkuje 204 koní a které bude taktéž k dispozici od šestého letošního měsíce. Tento model přitom vůči RS nedostane jen nižší výkon, ale i standardní bodykit.

V další vlně pak dorazí na onom konci srpna benzinové a dieselové RS, stejně jako zmiňovaná čtyřkolka. A aby toho nebylo málo, dočkáme se také verze pro šetřílky. Tedy plynové varianty, jejíž 1,5litrový čtyřválec byl upraven pro spalování CNG. Disponovat přitom bude 131 koňmi, o které se znovu postará sedmistupňový automat. I tentokrát u toho bude jen pohon přední nápravy, který je spojen s nižšími emisemi CO2, což k verzi na plyn sedí.


Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři - 1 - Skoda Octavia RS 2020 unik dat o vykonu 01
Uniklý interní dokument prokazuje...

Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři - 2 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 02Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři - 3 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 03Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři - 4 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 04Únik odhalil všechny nové motory Škody Octavia IV pro rok 2020, RS dostane tři - 5 - Skoda Octavia RS IV 2020 unik pvni 05
...že nová Škoda Octavia RS nedorazí pouze v hybridním či automatickém provedení. Bohužel však prozatím více než 245 koní nenabídne

Zdroj: Škoda News@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše