VW Golf R Cabriolet 2013: sériová verze překvapivě odhalena

Poněkud neobvykle po premiéře sedmé generace Golfu dorazí verze R Cabriolet postavený na základech předchůdce. Tohle je první oficiální zmínka o ní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf R Cabriolet 2013: sériová verze překvapivě odhalena

20.12.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

VW Golf R Cabriolet 2013: sériová verze překvapivě odhalena

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poněkud neobvykle po premiéře sedmé generace Golfu dorazí verze R Cabriolet postavený na základech předchůdce. Tohle je první oficiální zmínka o ní.

Vozy značky Volkswagen se v rámci koncernu profilují spíše jako konzervativní stroje s přesně nalinkovaným zaměřením, než že by udávaly designový či jiný směr, ale i Wolfsburg se může sem tam od své filosofie malinko odchýlit. VW to udělalo třeba v případě modelu CC, trochu punku se ale snaží vnést také do rodiny Golfů.

Není zrovna obvyklé, aby nějaká automobilka v době uvedení své zásadní novinky představila ostřejší verzi postavenou na základech minulé generace téhož modelu, v případě Volkswagenu Golf R Cabriolet se nicméně přesně tohle stalo.

Je tomu už pár měsíců, co po silnicích jezdí Golf VII, který si odbyl svou světovou premiéru na pařížském autosalonu. Původně se mělo za to, že se na stánku objeví také otevřené „Erko“ vycházející ze šestky, Němci ale nakonec dali přednost předprodukčnímu konceptu Golfu GTI a po nejsilnějším kabrioletu se opět slehla zem. Patentové snímky registrované u čínských úřadů či vůz zachycený na Nürburgringu naznačovaly, že to VW pořád myslí vážně, jen se jaksi nevědělo, jak moc a jestli i v Evropě. Odpověď už známe a příznivci zklamáni asi nebudou.

Ve Volkswagenu měl kdosi dojem, že je nutné připravit se na letní sezónu 2013 s pořádným předstihem, a tak se zrovna teď, pár dní před termínem spojeným spíše s nazdobenými stromečky než jízdou bez střechy, objevuje oficiální video, které zrovna tuto příjemnou kratochvíli propaguje. Podrobnosti k uvedení vozu na trh i cenovka v tuto chvíli chybí, veřejné odhalení ale jistí Detroit nebo Ženeva a odhadujeme, že se prodej rozjede nejpozději v dubnu nebo květnu.

Záběry nedoprovází ani technické detaily, ale nepředpokládáme, že by se cokoli z původně slibovaného změnilo. Golf R Cabriolet stojí na základech otevřené šestky a samozřejmě disponuje technikou ostrého hatchbacku R, který je vybaven dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem s výkonem 270 koní a nejvyšším točivým momentem 350 newtonmetrů.

Nové kabrio bude stejně jako jeho starší sourozenec s pevnou střechou vybaveno pohonem všech čtyř kol, který mu pomůže ke zrychlení na stovku pod 6 sekund. Jeho maximální rychlost bude omezena na tradičních 250 km/h. Krom techniky bude kabriolet disponovat také body kitem zahrnujícím nové nárazníky i rozšířené prahy a chybět nebude zdvojená koncovka výfuku umístěná uprostřed zadního nárazníku, ani interiér vybavený sportovními sedadly. A teď už to slíbené video...

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše