Vánoční X-Perience: Seat dovezl dopisy Santovi

Dva inženýři z technického centra Seatu se vydali do Laponska v Leonu X-Perience, aby osobně dodali tisíce dopisů, které napsaly děti zaměstnanců Santa Clausovi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Vánoční X-Perience: Seat dovezl dopisy Santovi

24.12.2015 | tisková zpráva

Vánoční X-Perience: Seat dovezl dopisy Santovi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dva inženýři z technického centra Seatu se vydali do Laponska v Leonu X-Perience, aby osobně dodali tisíce dopisů, které napsaly děti zaměstnanců Santa Clausovi.

V domě, v němž bydlí Martina, zavládla slavnostní atmosféra. Martina sedí a horlivě píše nejdůležitější dopis roku v obývacím pokoji, v jehož rohu září nádherně ozdobený vánoční stromeček. Ještě zbývají celé dny, než Santa Claus navštíví s dárky jejich dům, ale Martina nesmí ztrácet čas. Letošní rok bude odlišný, protože její dopis Santovi osobně doručí Jaume Camps a Jordi Ojeda, dva inženýři z technického centra Seatu, v níž pracuje její matka.

Její dopis bude s více než 3 000 dopisy plných přání svěřen dvěma mužům, kteří jsou zvyklí cestovat po celém světě během testování vozidel na všech druzích silnic a ve všech myslitelných povětrnostních podmínkách. Každý rok cestují do Laponska, kde testují nové modely. „Ale letošní rok je odlišný,“ zdůrazňují.

Tucet zástupců zaměstnanců stojí v Martorellu s pytli plnými dopisů napsaných dětmi jejich kolegů. Všichni čekají na dva inženýry, až přijedou s vozem, který je odveze napříč polovinou Evropy. Doručovacím automobilem se stal Seat Leon X-Perience ve verzi 4Drive 1,8 TSI s výkonem 180 koní. Po sklopení zadních sedadel se jeho objem zavazadlového prostoru zvětší z 587 litrů na 1 470 litrů - to je dostatek prostoru pro tisíce vánočních dopisů Santovi! Inženýři nastupují do vozu a během zadávání Laponska do navigačního systému jako jejich finálního cíle souhlasí s tím, že mají „velkou odpovědnost“.

Cesta začíná. Než zaparkují před Santovým domem, budou muset překonat vzdálenost 4 000 kilometrů. Po dvou hodinách cesty, na jihu Francie, poprvé zastavují. Ostatně už i asistent pro rozpoznávání únavy jim doporučuje krátkou přestávku. A v podobném duchu pokračují mnoho hodin, zanechávaje za sebou řadu velkých měst. V Německu se rozhodnou, že se na chvíli zastaví v Hamburku, kde navštíví jeden z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě.

Poté, co Jaume a Jordi přejedou most Oresund, který spojuje Kodaň a Malmö, pokračuje jejich cesta po švédském pobřeží až do Laponska ve Finsku. Několik uplynulých hodin sledovali, jak se kolem jejich oken míhá zasněžená krajina, a nyní je čeká poslední úsek cesty. Jejich vůz opět dokazuje, že žádná cesta není pro něj příliš extrémní. Nyní totiž opustili dálnice se zpevněným povrchem a jedou po dlouhých zasněžených cestách, lemovaných stromy.

Na vjezdu do města Romanievi ukazuje jejich palubní počítač, že ujeli téměř 4 000 kilometrů. Je teprve 15 hodin, když přijíždějí k Santově domu, který je zahalen do tmy, jako by byla již noc. Oba inženýři vyndávají z vozu pytle s dopisy a přiznávají, že jsou trochu nervózní. Konečně je tady ta chvíle, v níž po dlouhé cestě osobně předají dopisy Santa Clausovi, jak všem dětem slíbili, že učiní.

Santa vítá Jaumeho a Jordiho ze svého dřevěného křesla a poslouchá příběh o jejich cestě do Laponska. „Ujeli jste celou cestu až ze Španělska autem? Neuvěřitelné!“ zvolal Santa Claus. Hladí si vousy a dívá se na tisíce dopisů v pytlích. Inženýři jej žádají, zda by zaslal video poselství všem dětem zaměstnanců společnosti Seat jako poděkování za jejich psaní. „Mějte na paměti, abyste byli dobří, a o Vánocích se s Vámi všemi setkám ve Španělsku!“ říká Santa.

Jaume a Jordi opouštějí Santův dům. „Mise splněna!“ hrdě hlásí. A když za tmy opouštějí město po silnici, kterou osvětlují světlomety LED, zadávají do navigačního systému svůj další cíl. „Rychle, jeďme, pořád máme před sebou hodně práce,“ říká Jaume a má na mysli testování, které je čeká před nadcházejícím představením nového SUV. A to je další velká výzva.


Vánoční X-Perience: Seat dovezl dopisy Santovi - 1 - Seat X-Perience Santa Seat X-Perience Santa (2)Vánoční X-Perience: Seat dovezl dopisy Santovi - 2 - Seat X-Perience Santa Seat X-Perience Santa (3)Vánoční X-Perience: Seat dovezl dopisy Santovi - 3 - Seat X-Perience Santa Seat X-Perience Santa (4)Vánoční X-Perience: Seat dovezl dopisy Santovi - 4 - Seat X-Perience Santa Seat X-Perience Santa (1)

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.