Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let

Najet přes 320 tisíc km za rok s osobním autem, skoro 900 km den co den včetně víkendů a svátků, navíc pět let v kuse? To zní až absurdně. Ani Hyundai nemohlo uvěřit, ale je to fakt.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let

20.12.2018 | Mirek Mazal

Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let

/

Najet přes 320 tisíc km za rok s osobním autem, skoro 900 km den co den včetně víkendů a svátků, navíc pět let v kuse? To zní až absurdně. Ani Hyundai nemohlo uvěřit, ale je to fakt.

Před pár týdny jsme vás informovali o výjimečném počinu dámy jménem Farrah Haines. Američanka, která se živí jako kurýr, měla najet se sériovým Hyundai Elantra více než 1,6 milionu km během pouhých pěti let. Znělo to neuvěřitelně a ani se nedivíme, že se nám po publikování tohoto článku řada z vás ozvala s tím, že musí jít o nesmysl.

Zdolání přes 320 tisíc kilometrů za rok jediným člověkem, navíc pět let v kuse, je na samé hranici lidských možností - znamená to jezdit bezmála 900 km denně včetně víkendů a svátků a jakýkoli jakékoli jiné aktivity krom řízení omezit na minimum. A když se o to navíc měla postarat žena, ke všemu s Hyundai... Také nás to udivilo, ale když takovou věc oficiálně prezentuje sama automobilka v jiný den, než je 1. duben, nebylo na místě tomu nevěřit.

Pochybnosti ale zjevně nezmizely, a tak se Hyundai o tři týdny ozvalo s upřesňujícími informacemi. Ani firma totiž zprvu nebyla ochotna uvěřit tomu, že je něco takového možné. A tak podrobila vůz řádnému zkoumání.

Než tedy vedení značky pustilo do éteru původní zprávu, nechalo s dovolením majitelky provést řadu testů, které měly skoro absurdní tvrzení ověřit. Servisní pracovníci se zaměřili na potvrzení funkčnosti počítadla kilometrů, poté nechali zkontrolovat výrobní čísla motoru, prohlédli kabelové svazky a originální držáky pohonné jednotky. Poslední fázi ověřování zastoupila americká společnost Carfax, která eviduje záznamy o počtu natočených kilometrů každého vozu podobně, jako u nás Cebia.

Vše sedělo, tohle auto skutečně jezdilo, jezdilo a... jezdilo. Sama majitelka tvrdí, že v autě tráví čas od rána do večera, sedm dní v týdnu. Stříbrný Hyundai s rámem proti zvěři se tedy skutečně může pyšnit nájezdem přes 1,6 milionu kilometrů dosaženým v rekordním časem, navzdory podezíravosti všech, i samotného výrobce.

Ředitel marketingu Hyundai Motor America jménem Dean Evens k tomu řekl: „Dosažení jednoho milionu mil s původním pohonem za pouhých pět let je nesmírně vzácným a neuvěřitelným úspěchem.“ A přiznal, že sám považoval celou věc zprvu za podvrh, který má přimět firmu pochlubit se něčím, co se reálně nestalo a ve výsledku ji poškodit. Proto také přišlo takové ověřování.

Nakonec ale ani firmě nezbylo než uznale kývnout a majitelce se omluvit. Hyundai se nyní může chlubit něčím, čím se nemůže pochlubit zřejmě žádný jiný výrobce osobního auta na celém světě. Ani ti nejaktivnější taxikáři v jednom takovou kilometráž tak rychle nezdolají...


Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 1 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 01Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 2 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 02Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 3 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 03Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 4 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 04Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 5 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 05Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 6 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 06Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 7 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 07Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 8 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 08Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 9 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 09Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 10 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 10Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 11 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 11Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 12 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 12Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 13 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 13Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 14 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 14Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 15 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 15Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 16 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 16Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 17 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 17Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 18 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let 18
O nájezdu více jak 1,6 milionu km za 5 let mnozí právem pochybovali...

Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 19 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 01Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 20 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 03Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 21 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 04Ani Hyundai nemohlo uvěřit, že žena s jeho autem najela přes 1,6 milionu km za 5 let - 22 - Hyundai Elantra 1 milion mil 5 let dalsi 05
...nájezd sériové Elantry jednou ženou ale po mnoha testech potvrdila sama automobilka. Majitelka už nemusí snášet pochybné komentáře

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše