Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce

Jediný prvek komfortní výbavy tohoto auta je posilovač řízení, všechno zbylé vyžaduje ruční práci. A stav je blízký dokonalosti, je to téměř nové auto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce

23.10.2016 | Marek Bednář | 12 příspěvků

Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jediný prvek komfortní výbavy tohoto auta je posilovač řízení, všechno zbylé vyžaduje ruční práci. A stav je blízký dokonalosti, je to téměř nové auto.

Patříte-li k odpůrcům evoluce v motorismu, jistě se vám líbil Renault 19, který byl nedávno na prodej. Měl za sebou 12 tisíc kilometrů, cenovka byla okolo 100 tisíc a na palubě nebyla téměř žádná výbava. Takže se tu toho mohlo pokazit opravdu málo, z elektroniky tak leda prasknout žárovka.

Pokud byste takové auto chtěli, ale máte radši auta německá než francouzská, právě pro vás je vůz, který tu máme dnes. Je to úplně stejný „poklad odpůrce evoluce”, je v podobně krásném stavu a není bílý, což může být pro leckoho výhoda. Je to Volkswagen Golf II CL z roku 1991 s benzínovou šestnáctistovkou o 69 k pod kapotou. Pětadvacet let staré auto, které za svůj život najelo jen 14 800 km. A vypadá podle toho.

Nejluxusnějším prvkem výbavy tu je posilovač řízení, věc, bez které se člověk dnes už obejít opravdu nechce. Ne že by to nedokázal, nedávno byl posilovač luxusní výbava, ale je to vymoženost, proti které protestuje málokdo, alespoň pokud hydraulický. Posilovačem to ovšem končí, zrcátka se štelují manuálně, okna se stahují kličkou a když chcete zamknout oboje dveře najednou, jde to jen zevnitř a musíte se natáhnout k pravému čudlíku.

Vidíme jednoduchá plechová kola se středovými poklicemi, která tomuhle Golfu maximálně sluší. Tmavočervená metalíza dodává vozu eleganci a černé plastové nárazníky díky ní nebijí do očí tak moc. Motor vypadá jako nový, podvozek za ním zaostává jen trochu, korozi byste tu hledali marně, alespoň mimo některé části výfukového potrubí. Jedinou vadou na kráse, kterou vidíme, je odřený pravý roh předního nárazníku.

Pneumatiky jsou také z roku 1991, takže o originalitě tohoto stroje nemůže být větších pochyb. Vůz ale nebyl úplně bez servisu, sem tam se něco vyměnilo i nad rámec oleje motoru - třeba chladicí kapalina byla vyměněna v roce 2006. Že by se měla měnit mnohem častěji než jednou za deset let, je však jisté; tohle auto tedy nejspíš bude potřebovat servis, než bude připraveno k plnému provozu.

Jak moc stojí v posledních letech v garáži a jak moc jezdí, nevíme, prodávající ale říká, že nikdy nejezdil v zimě. A také víme, že si za něj majitel žádá 6 000 Eur, tedy asi 162 tisíc korun. Není to málo, ale dostanete téměř nové auto. A nesnášíte-li moderní vymoženosti, tohle auto pro vás bude oázou klidu - není v něm opravdu nic...


Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 1 - vw golf cl 15kkm prodej 01Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 2 - vw golf cl 15kkm prodej 02Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 3 - vw golf cl 15kkm prodej 03Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 4 - vw golf cl 15kkm prodej 04Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 5 - vw golf cl 15kkm prodej 05Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 6 - vw golf cl 15kkm prodej 06Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 7 - vw golf cl 15kkm prodej 07Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 8 - vw golf cl 15kkm prodej 08Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 9 - vw golf cl 15kkm prodej 09Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 10 - vw golf cl 15kkm prodej 10Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 11 - vw golf cl 15kkm prodej 11Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 12 - vw golf cl 15kkm prodej 12Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 13 - vw golf cl 15kkm prodej 13Ani turbo, ani centrál, ani ň. Tento zánovní primitiv je další poklad odpůrců evoluce - 14 - vw golf cl 15kkm prodej 14
Na tomhle Golfu opravdu není nic, co by se mohlo pokazit

Zdroj: Autoclassic.de

Marek Bednář

Diskuze 12 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše