Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem

Japonský Lexus se v tištěných reklamách pustil do elektromobilů na baterky. Hybridy jsou podle automobilky mnohem lepší pro uživatelský komfort.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem

11.9.2014 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonský Lexus se v tištěných reklamách pustil do elektromobilů na baterky. Hybridy jsou podle automobilky mnohem lepší pro uživatelský komfort.

Lexus nepatří ke značkám, které by nějak výrazně hořely pro elektromobily. Ostatně, jeho mateřská Toyota vloni otevřeně řekla, že takové automobily existují jen pro státní regulace, nikoliv pro zákazníky. Podle toho se také chová, elektrickou RAV4 čeká s koncem spolupráce s Teslou konec produkce. Po stránce hybridů, ať už normálních či s možností dobíjení ze zásuvky, se však Toyota i Lexus velmi činí - připomeňme například letos představený Lexus NX.

Tomu odpovídá i nová reklamní kampaň v amerických tištěných médiích, kterou Lexus čerstvě spustil. Pouští se do elektromobilů na baterky - zdůrazňuje nutnost dlouhého dobíjení, nevalnou dostupnost nabíjecích míst a krátký dojezd, pro jehož co největší natažení vypnete klimatizaci i rádio. A pak, po dlouhém nabíjení, si to můžete celé zopakovat.

Za podobné reklamy se na jaře letošního roku už musela omluvit. Tehdy do nich však zahrnula i propagaci vodíku jako média k výrobě elektřiny - ve Státech měly být čerpací stanice nabízející vodík ve dvaceti státech, což není pravda ani zdaleka. Tentokrát však má s kritikou elektromobilů v reklamě celkem pravdu, snad až na dobu dobíjení, která je u některých rychlonabíječek kratší než čtyřhodinová. Ta typická je ale ještě delší.

„Tato reklama má za cíl nastínit život s hybridem, který není o mnoho odlišný od života s normálním autem jezdícím na benzín, oproti životu s elektromobilem, který může obsahovat nesnáze nebo alespoň nejistoty,” říká Brian Bolain, mluvčí Lexusu. „Jinými slovy, člověk může díky hybridům jezdit s autem využívajícím nejmodernější technologie, aniž by nějak výrazně měnil své návyky,” dodává. My upřesněme, že elektromobily zas tak moderní nejsou, a to zdaleka.

S podobným přístupem k jízdě na elektřinu se nedávno vytasilo také Audi, i když u něj člověk nikdy neví, jestli pozítří svůj postoj nezmění. Je každopádně nabíledni, že vozy hybridní koncepce jsou pro zákazníky lepší, protože jim mohou doplnit energii na všech čerpacích stanicích na světě a nemusí čekat hodiny na nabíjení a plánovat trasu ne podle toho, kam chtějí jet, ale podle toho, kde jsou kopce a kde mohou svůj vůz nabít.


Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 1 - lexus reklama proti ev 01Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 2 - lexus reklama proti ev 02Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 3 - lexus reklama proti ev 03
Nová tištěná reklama Lexusu vyzdvihuje problémy elektromobilů s dojezdem

Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 4 - Lexus NX produkcni verze druha sada 57Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 5 - Lexus NX produkcni verze druha sada 58Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 6 - Lexus NX produkcni verze druha sada 59Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 7 - Lexus NX produkcni verze druha sada 60Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 8 - Lexus NX produkcni verze druha sada 61Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 9 - Lexus NX produkcni verze druha sada 62Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 10 - Lexus NX produkcni verze druha sada 63Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 11 - Lexus NX produkcni verze druha sada 64Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 12 - Lexus NX produkcni verze druha sada 65Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 13 - Lexus NX produkcni verze druha sada 66Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 14 - Lexus NX produkcni verze druha sada 67Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 15 - Lexus NX produkcni verze druha sada 68Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 16 - Lexus NX produkcni verze druha sada 69Lexus se obouvá do elektromobilů, vyzdvihuje jejich problémy s dojezdem - 17 - Lexus NX produkcni verze druha sada 70
Lexus sází na hybridy výrazně více, než na elektromobily na baterky (na snímcích model NX 300h)

Zdroj: Autoblog Green

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše