Lidl bere dealerům aut vítr z plachet, nové vozy začíná nabízet levně přes internet

Pokud jste snili o době, kdy lze nová auta koupit supermarketu, pak jste se dočkali. Ceny jsou atraktivní, nabídka je ale zatím omezená a dodání nijak zvlášť rychlé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lidl bere dealerům aut vítr z plachet, nové vozy začíná nabízet levně přes internet

4.2.2019 | Petr Prokopec

Lidl bere dealerům aut vítr z plachet, nové vozy začíná nabízet levně přes internet

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud jste snili o době, kdy lze nová auta koupit supermarketu, pak jste se dočkali. Ceny jsou atraktivní, nabídka je ale zatím omezená a dodání nijak zvlášť rychlé.

Pokud vám pořekadlo „prodávají se jak housky na krámě“ přišlo být automobilového světa trochu nehodné nehodné, brzy asi budete muset změnit názor. Německý obchodní řetězec Lidl totiž začíná nabízet auta a nejde o vozy z jeho služební flotily, která nabídne jako ojetá. Místo toho tu máme operativní leasing na nové vozy, jehož hlavní výhodou je úspora času - smlouvu totiž můžete uzavřít za dobu, během níž se ostatní pomalu ani nedostanou od vchodu ke kase.

Za tímto tempem do značné míry stojí zjednodušení celé nabídky. Momentálně se totiž počítá pouze s Fiatem 500, u kterého je možné vybírat mezi červenou, černou, šedou a bílou barvou karoserie. Dále pak můžete zvolit dvou-, tří- nebo čtyřletou smlouvu, ve které lze zároveň zaškrtnout roční nájezd 10 tisíc či 15 tisíc kilometrů. Vše ostatní je ale pevně dané, pod kapotou tedy každému vozu od Lidlu bude bublat jedna-dvojka se 69 koňmi. Uvnitř je přitom možné počítat s klimatizací či multimédii UConnect.

Za takto vybavený a nakonfigurovaný vůz si obchodní řetězec bude účtovat 89 Eur (cca 2 294 Kč) měsíčně, což je opravdu láce. Tuto sumu je pak možné ještě navýšit o 68,29 Eur (1760 Kč) měsíčně za pojištění a údržbu, případně pak o 6,23 Eur (161 Kč) za zimní kola. Vše přitom volíte přímo na internetu, díky čemuž odpadají náklady spojené s dealerstvím. To v podstatě poslouží jen pro samotné vyzvednutí vozu (na výběr je Berlín, Erfurt a Halle) či jako servisní středisko, i Lidl tedy již začíná klasické prodejce aut odsouvat do pozadí.

Obchodní řetězec přitom dodává, že celý proces, jehož součástí je i kontrola vašeho finančního zázemí, by neměl zabrat více než 15 minut. Skutečně jej tedy zvládnete možná i rychleji, než vaše manželka zvládne odškrtat veškeré položky ze svého nákupního seznamu. Možná i proto by si zákazníci vlastně měli pospíšit - v rámci první vlny bude k dispozici pouze tisícovka aut.

Zda dorazí i další vlny a zda se podobná nabídka objeví i v jiných zemích, bude záviset na samotném zhodnocení pilotního programu. Nicméně jelikož Lidl se spojil s tradičními leasingovými společnostmi Santander a Vehiculum, finanční náklady na svých bedrech neponese. Nikde navíc není zmíněno, že zákazníci musí pocházet z Německa, dá se předpokládat, že svůj zájem o pronájem Fiatu 500 mohou už teď vyjádřit lidé z celé EU.

Aktuálně tak již jen dodáme poslední informaci související s touto nabídkou, a to je samotné doručení vozu, které je v podstatě asi jedinou vadou na kráse. Jakkoliv totiž samotný proces uzavírání smlouvy proběhne opravdu neskutečně rychle, výsledné auto na vás bohužel nebude čekat na parkovišti před obchodem, což je přece jen trochu škoda. Místo toho se budete muset obrnit menší trpělivostí, dodací lhůta totiž činí standardních šest až dvanáct týdnů.


Lidl bere dealerům aut vítr z plachet, nové vozy začíná nabízet levně přes internet - 1 - Lidl a Fiat 500 2019 prvni foto 01Lidl bere dealerům aut vítr z plachet, nové vozy začíná nabízet levně přes internet - 2 - Lidl a Fiat 500 2019 prvni foto 02
Během pouhých 15 minut si můžete na e-shopu Lidu pořídit nový Fiat 500. Ceny jsou lidové, na jeho dodání ale bohužel můžete čekat až tři měsíce

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.