Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší

(+ video) Na 3,6 km dlouhém okruhu překonalo Porsche britský supersport o takřka sekundu. Rychlejší je pak také v domovině McLarenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší

18.3.2015 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Na 3,6 km dlouhém okruhu překonalo Porsche britský supersport o takřka sekundu. Rychlejší je pak také v domovině McLarenu.

Snad každého asi zajímá otázka, který z moderních hybridních supersportů je nejrychlejší, zda Ferrari LaFerrari, McLaren P1 nebo Porsche 918 Spyder? Britskému Top Gearu se podařilo celou „Svatou trojici“ dostat do jednoho studia, ke srovnání na trati však nedošlo. Vyvolalo to řadu dohadů, které se posléze motoristický pořad snažil utnout záměrem klání za podivných okolností uskutečnit, s ohledem na stávající vývoj událostí, který odstartovala mrzutá nálada Jeremy Clarksona, ale k souboji spíše nedojde než dojde.

Neznamená to ovšem, že by se nesnažili jiní. Kupříkladu americký Motor Trend nyní dostal příležitost porovnat britský stroj s německým, a to na známém okruhu Laguna Seca. Po papírové stránce by se přitom mohlo zdát, že McLaren musí mít jednoznačně navrch, neboť disponuje výkonem vyšším o 16 koní a hmotností nižší o zhruba 150 kilo. Nesmíme ovšem zapomínat na fakt, že Porsche 918 Spyder je králem Nürburgringu, zatímco Britové svůj čas odmítají zveřejnit.

Při pohledu na americké klání si začínáme myslet, že víme proč. Na trati Laguna Seca, tedy na okruhu dlouhém 3,6 kilometru, totiž Němci porazili Brity o takřka jednu sekundu (čas 1:29,89 minuty versus 1:30,71 min). Důvodem je přitom ten fakt, že McLaren disponující veškerým výkonem na zadní nápravě nedokázal ze čtyř zásadních zatáček vyrazit takovým tempem jako Porsche 918 Spyder a jeho hybridní pohon všech kol.

Ring je sice spíše rychlou tratí, a tak by rozdíl ze Zeleného pekla nemusel být tak velký, přesto Britové raději hrají mrtvého brouka. To ostatně naznačuje i srovnání obou vozů na britském okruhu Anglesey, ke kterému došlo na sklonku loňského roku v režii magazínu Evo, Také v tomto případě Porsche zvítězilo, i když jen o fous (1:12,4 versus 1:12,6).

V tomto případě se ovšem McLaren na trať vrátil o pár týdnů později a s lepivými pneumatikami Trofeo zvládnul obkroužit 2,5kilometrový okruh za 1:11,2 minuty. 918 Spyder by ale nejspíše se semi-slicky dokázalo zajet ještě lepší čas, nic takového si ale Porsche aktuálně nemusí dokazovat. Nyní tedy jen zbývá zjistit, zda dokáže natrhnout triko také italskému soupeři.


Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší - 1 - McLaren P1 vs Porsche 918 Spyder 01Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší - 2 - McLaren P1 vs Porsche 918 Spyder 02Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší - 3 - McLaren P1 vs Porsche 918 Spyder 03Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší - 4 - McLaren P1 vs Porsche 918 Spyder 04Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší - 5 - McLaren P1 vs Porsche 918 Spyder 05Porsche 918 Spyder porazilo McLaren P1 na Laguna Seca, je výrazně rychlejší - 6 - McLaren P1 vs Porsche 918 Spyder 06
Porsche 918 Spyder je na okruhu Laguna Seca rychlejší než McLaren 918 Spyder. Další fotky z klání najdete na níže přiloženém odkazu

Zdroj: Motor Trend

Petr Prokopec

Diskuze 17 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.