Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur

Zdánlivě nepodstatný rozdíl v názvu dělal vždy velké faktické rozdíly a teď jsou ještě větší. Auto dostalo v rámci faceliftu úplně novou platformu a změnily se i ceny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur

7.6.2020 | Petr Prokopec

Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zdánlivě nepodstatný rozdíl v názvu dělal vždy velké faktické rozdíly a teď jsou ještě větší. Auto dostalo v rámci faceliftu úplně novou platformu a změnily se i ceny.

Renault Captur se dávno stal běžnou součástí dění na našich silnicích, od roku 2013 se jich jen na evropských trzích prodalo více než 1,3 milionu. Současně existuje varianta pro ruský trh, jež dorazila až tři roky po originálu a na první pohled vypadá, že kromě lehce pozměněného názvu jde o stejný vůz. Jenže realitou je pravý opak.

Evropský Captur je postaven na platformě B, se kterou se vázal pouze pohon předních kol. Na ruském trhu však Renault hodlal nabízet rovněž čtyřkolku, čímž Francouzi riskovali zvýšení ceny na úroveň, jaká by pro většinu publika byla nedosažitelná. Proto se Kaptur nakonec dočkal architektury B0, jejíž kořeny se táhnou k roku 2002. Jde tedy o dávno splacené komponenty, které nezvýšily náklady. Nicméně i ty se nakonec pro značku nejspíše staly problémem.

Je totiž třeba připomenout, že nadcházející elektrická éra vyžaduje mnohamiliardové investice a když se k nim automobilky musí uchylovat po koronavirových těžkostech, škrty na všech frontách jsou nevyhnutelné. Automobilky tak přes palubu hází jak lidi, tak i pohonné jednotky či platformy, které nejsou modulární. A jelikož se stále starší architekturou B0 je spojeno stále méně aut, logicky došlo na facelift a její vypadnutí ze hry. Místo toho tedy Kaptur nově disponuje stejnou platformou, jaká podepírá i model Arkana. Zajímavé je, že oficiálně jde nadále o architekturu B0, ovšem ta byla výrazně modifikována.

Dle Renaultu je nových 55 procent komponentů. Nové je řízení s elektromechanickým posilovačem, stejně jako se inovací dočkalo zavěšení. Nejpodstatnější je však příchod nového motoru, a sice přeplňované jedna-trojky produkující 150 koní. Atmosférická jedna-šestka se 114 koňmi nicméně zůstala zachována. Nový čtyřválec bude spárován výlučně se zmiňovaným pohonem všech kol, stejně jako s modernizovanou automatickou převodovkou CVT. V případě atmosférického motoru naopak zůstává pro změnu jedinou volbou manuální předokolka.

Vizuální změny jsou velmi omezené. Zvenčí je reprezentuje lehce poupravená maska, která se dočkala více chromu a nový design litých kol. Ani uvnitř se toho moc neměnilo, neboť tu máme pouze jiný volant a středový tunel, který disponuje výše položenou loketní opěrkou.

Právě takto modifikovaný Kaptur nyní vstupuje do prodeje a i když bychom jej označili za „víc auta” než „český” Captur, jeho ceny jsou nižší. V Rusku startuje na ceně 1 020 000 rublů, tedy asi 353 tisících Kč za verzi s atmosférickou jedna-šestkou o výkonu 114 koní a pohonem předních kol. Varianta s motorem 1,3 turbo se 150 koňmi začíná v přepočtu na 435 tisících Kč, s pohonem 4x4 pak na 461 tisících. Dále už lze přidávat pouze na výbavě, přičemž maximálně našlapaná Edition One 4x4 stojí od 1 515 000 rublů, tedy asi 523 tisících Kč. Pro srovnání - základní Captur u nás začíná těsně pod hranicí 400 tisíc Kč za tříválec s nejnižší výbavou.


Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 1 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 01Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 2 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 02Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 3 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 03Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 4 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 04Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 5 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 05Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 6 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 06Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 7 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 07Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 8 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 08Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 9 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 09Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 10 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 10Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 11 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 11Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 12 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 12Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 13 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 13Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 14 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 14Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 15 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 15Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 16 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 16Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 17 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 17Renault začal prodávat omlazené SUV, které vypadá jako Captur, ale je to Kaptur - 18 - Renault Kaptur 2020 facelift ceny 18
Renault Kaptur se dočkal modernizace, která výrazně změnila jeho techniku. Vzhled zůstává skoro stejný, ceny velmi přívětivé

Zdroj: Renault

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše