Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil

Není to člověk, jehož plakát by si na zeď věšely záplavy lidí, ve Formuli 1 ostatně platí spíše za nosiče vody. I tak má jistě své fanoušky a doufá, že si některý z nich koupí jeho vůz za absurdní cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil

12.5.2021 | Petr Miler

Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil

/

Foto: Robert Silfver, Valtteri Bottas Experience, publikováno se souhlasem

Není to člověk, jehož plakát by si na zeď věšely záplavy lidí, ve Formuli 1 ostatně platí spíše za nosiče vody. I tak má jistě své fanoušky a doufá, že si některý z nich koupí jeho vůz za absurdní cenu.

Jméno Valtteri Bottas nebude neznámé žádnému příznivci okruhového závodění. Velmi úspěšný jezdec z motokárových a juniorských mistrovství (jde o mistra světa série GP3, dnes Formule 3) se v roce 2013 prodral i do Formule 1 a po třech velmi úspěšných letech u Williamsu si jej vybrala tovární stáj Mercedesu jako jednoho ze svých jezdců. Troufneme si říci, že bychom o něm dnes hovořili jako o mistrovi světa F1, nebýt jedné maličkosti jménem Lewis Hamilton.

Nepochybně protěžovaný, ale stejně nepochybně fenomenální pilot nenechává Bottase u Mercedesu zazářit a slízává téměř všechnu smetanu. Sám finský pilot si pak může vybrat, zda být u Němců za spolehlivou dvojku, se slušným platem brát druhá místa v šampionátu a doufat, že Hamiltona jednou něco dostane ze sedla. Nebo zamířit jinam a doufat, že někdo Mercedes zázračně pokoří. Celkem se nedivíme, že bere, co má.

V této pozici se mu dostává nejen slušné gáže, ale i slušných aut. Jedním z nich je zjevně modrý Mercedes-AMG GT z roku 2018, popravdě řečeno ničím zvláštní kousek. Je to sice slušivá, modrá verze S, ovšem bez ohromující výbavy - auto nemá ani karbon-keramické brzdy. Právě tento vůz chce nyní Bottas prodat poté, co s ním najel 16 000 km, tedy ne úplně málo na člověka, který je polovinu roku kdesi „v luftu”, v tomto případě skoro doslova. Fin za něj ale i tak žádá 190 tisíc Eur, což je skutečně fascinující suma.

Podobná auta s podobnými nájezdy koupíte v Německu snadno za 85 tisíc Eur, tedy asi 2,1 milionu Kč, Valtteri B. chce v přepočtu skoro 4,9 milionu. Nejde tedy ani zdaleka o obyčejný prodej, nakonec sám pilot vám vůz v případě koupě osobně předá i s historkami týkajícími se servisní historie, pak vám ve svém vlastním závodním parku v Lahti na motokárách ukáže, že neumíte řídit (a nebo že vážíte víc než 69 kg...) a možná si s vámi dá i saunu, kdo ví.

Jestli existuje šance tohle auto za takové peníze prodat, nevíme, týmové dvojky až tak oddané fanoušky nemívají. Pokud byste ale měli zájem, podle jeho pobočníka a šéfa firmy Valtteri Bottas Experience Roberta Silfvera není problém ani prodej do České republiky, jen pro auto si musíte zajet do Finska - zase tolik času vám Bottas za přirážku kolem 2,7 milionu korun věnovat nebude.


Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 1 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 01Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 2 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 02Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 3 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 03Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 4 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 04Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 5 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 05Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 6 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 06Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 7 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 07Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 8 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 08Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 9 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 09Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 10 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 10Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 11 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 11Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 12 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 12Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 13 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 13Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 14 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 14Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 15 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 15Vicemistr světa F1 prodává svůj vůz, na poměry podobných aut si ho docela užil - 16 - Mercedes-AMG GT Valtteri Bottas prodej 16
Auto po Valtterim Bottasovi? Proč ne, ale více jak dvojnásobek obvyklé ceny? To se nám zdá trochu absurdní. Foto: Robert Silfver, Valtteri Bottas Experience, publikováno se souhlasem

Zdroj: Tori.fi

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše