Reklama

Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak

Legendární americký off-road je snem mnoha mužů, ne každý má ale peníze na to, aby si jeden pořídil. Když ale po něčem moc toužíte, jde si poradit i bez nich.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak

24.2.2018 | Mirek Mazal | 18 příspěvků

Legendární americký off-road je snem mnoha mužů, ne každý má ale peníze na to, aby si jeden pořídil. Když ale po něčem moc toužíte, jde si poradit i bez nich.

Rusko se může tvářit všelijak, může dokonce být schopno vyprodukovat špičkovou vojenskou techniku, jenže životní standard drtivé většiny lidí stále dalece zaostává za rozvinutým západem. To ale neznamená, že tamní obyvatele nesní o stejných věcech jako kdokoli jiný, jen jsou si patrně o něco více vědomi jejich obtížné splnitelnosti. Kde se ovšem nedá k něčemu dostat přímo, tam někdy nastoupí pozoruhodná kreativita.

Tím se dostáváme k jednomu mladému Rusovi, který odmalička obdivoval terénní Hummer a jeho vojenskou verzi Humvee. Bylo ovšem zcela nepředstavitelné, aby originální americký imperialistický produkt přistál za domem muže, nedej bože s americkými polepy a tváří Schwarzeneggera. „Politicky” už by to teď snad prošlo, ekonomicky to ale zkrátka nebylo reálné. A tak se 36letý Dmitrij rozhodl splnit si svůj sen jinak a postavit si takové auto na zahradě.

Jako základ posloužil rozbitý sovětský nákladní automobil Gaz-66 s pohonem 4x4, užitečnou hmotností dvě tuny a motorem vepředu. Mladík použil dva tyto rozbité sovětské valníky minimální hodnoty, odřezal kabiny a zadní stranou je přimontoval dohromady. Novou boudu pro cestující posadil na podvozek Gazu za přední nápravu. Zbývající díly podle americké předlohy musely vzniknout improvizovaně, ale osobitý Rus se ničeho nebál a vytvaroval věrnou kopii Hummeru včetně detailů.

Motor off-roadu poskytl nabouraný Mercedes, protože původní jednotka náklaďáku dosloužila ještě za slávy SSSR. Dmitrij chtěl pro svůj projekt více koní, a také proto nezkoušel opravit agregát Gazu, ale sáhl po Mercedesu.

Interiér má k originálu daleko, ale americký volant a kruhové přístroje vzdáleně připomínají odolný kolos z USA. Pochopitelně, skutečným Hummerem není ani zbytek auta, ale musíme uznat, že dílo se s ohledem na zvolený základ povedlo. Nakonec je třeba vždy obdivovat každého, kdo nefňuká nad tím, že na něco nemá a vlastní pílí se dostane alespoň k tomu, k čemu se reálně dostat může...

Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 1 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 01Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 2 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 02Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 3 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 03Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 4 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 04Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 5 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 05Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 6 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 06Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 7 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 07Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 8 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 08Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 9 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 09Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 10 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 10Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 11 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 11Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 12 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 12Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 13 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 13Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 14 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 14Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 15 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 15Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 16 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 16Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 17 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 17Šikovný Rus proměnil dva staré náklaďáky v off-road za miliony. Podívejte se, jak - 18 - Rus postavil Hummer z Gazu 66 18
Překapivě precizní práce chlápka z ruského venkova. Dmitrij si vyhrál a postavil si svůj sen v podobě povedené kopie Hummeru

Zdroj: idkcars@Drive2.ru

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše