Alfa Romeo MiTo 2016: lehký facelift nafocen bez kamufláže, přinese nové nárazníky

Italský hatchback se dočká jen malé modernizace, která jej má udržet při životě do roku 2017. Poté má dorazit zcela nová generace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo MiTo 2016: lehký facelift nafocen bez kamufláže, přinese nové nárazníky

8.9.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Alfa Romeo MiTo 2016: lehký facelift nafocen bez kamufláže, přinese nové nárazníky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italský hatchback se dočká jen malé modernizace, která jej má udržet při životě do roku 2017. Poté má dorazit zcela nová generace.

Před pár dny se online objevily neoficiální ilustrace, jejichž podstatou byla Alfa Romeo MiTo nové generace. Jak jsme v článku zmínili, realita bude zřejmě jinde, neboť „automobilový manipulátor“ Theo Chin při svém návrhu vycházel z tvarů Mazdy 2. To samozřejmě není až tak ujetá myšlenka, neboť obě značky již spolupracovaly na vývoji nového roadsteru. Nicméně šéf koncernu FCA po rozjetí projektu přišel s názorem, že Alfa Romeo musí být skrz naskrz italská, a tak se nakonec daný model dostane do výroby jako Fiat 124 Spider.

Vraťme se ale zpátky k modelu MiTo, jehož nová generace se očekává někdy v roce 2017. Jak jsme zmínili výše, vyvinuta i vyrobena bude na Apeninském poloostrově, přičemž je otázkou, jaká u toho bude platforma či motory. Na dané spekulování ale máme dostatek času, v mezičase se tak můžeme zabývat stávajícím provedením. To přišlo na svět v roce 2008, přičemž zpočátku bylo prodejně úspěšné. V posledních letech však zájem o něj rychle klesá.

I z tohot důvodu italská automobilka chystá facelift, o němž jsme rovněž hovořili ve zmiňovaném článku. Modernizace bychom se přitom měli dočkat již příští týden na autosalonu ve Frankfurtu, první náznak věcí budoucích se ale začíná rýsovat na nových špionážních fotkách. Ty zachycují přední část, kde se dočkáme lehce přepracované masky, jenž počítá s novým výpletem, chromovými lemy a upraveným logem. Zároveň bude i trochu širší.

Mimo to se má pozměnit také čelní nárazník, což ostatně platí také o tom zadním. Odlišné je také vybrání pro registrační značku, ovšem pouze matným podkladovým materiálem, a úprav se dočká také logo automobilky vzadu, pochopitelně. Povšimnout si můžeme ještě chromového pásku na víku zavazadelníku, tím ale nejspíše přerod skončí. Tedy pokud pomineme jiný design litých kol a obměnu barev karoserie, což jsou tradiční prvky faceliftů.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015.


Alfa Romeo MiTo 2016: lehký facelift nafocen bez kamufláže, přinese nové nárazníky - 1 - Alfa Romeo MiTo facelift 2016 spy foto 01Alfa Romeo MiTo 2016: lehký facelift nafocen bez kamufláže, přinese nové nárazníky - 2 - Alfa Romeo MiTo facelift 2016 spy foto 02
Alfa Romeo MiTo se dočká jen velmi malé modernizace

Zdroj: Autoblog.gr

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.