Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní

Nový model by měl do vínku dostat kromě vysokého výkonu také zvýšenou světlou výšku a plastové lemy karoserie. Potvrzen továrnou ale zatím nebyl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní

17.12.2015 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní

/

Nový model by měl do vínku dostat kromě vysokého výkonu také zvýšenou světlou výšku a plastové lemy karoserie. Potvrzen továrnou ale zatím nebyl.

Před zhruba dvěma měsíci se Audi pochlubilo novým modelem RS6 performance, v jehož případě dostal rychlý kombík z Ingolstadtu 605 koní. Evidentně se ovšem nejednalo o jediné rozšíření řady, neboť nové spekulace našich německých kolegů naznačují příchod varianty RS6 Allroad. Tento model by měl dorazit do prodeje již na podzim příštího roku, přičemž pod kapotou se objeví základní provedení čtyřlitrového osmiválce. Všechna čtyři kola tedy bude roztáčet „pouze“ 560 koní.

Výše zmíněné dohady jsou prozatím jedinými informacemi, které máme v tomto směru k dispozici. Přičemž na první pohled vypadají až nereálně. Nicméně vzpomenout můžeme na červencový článek o expanzi Allroadů, který bychom mohli brát za potvrzení. O variantě RS6 Allroad se v něm sice nemluvilo, nicméně přizvednutí podvozku a montáž černě lakovaných lemů karoserie není náročnou úpravou.

Vyjma toho si můžeme připomenout koncept Prologue Allroad, který dostal do vínku hned 734 koní a 900 Nm točivého momentu. Z něj totiž můžeme vyvodit, že Němci nad ostrou terénní verzí skutečně uvažují. Pravda, realizace hybridního „off-roadu“ schopného vyjma jízdy mimo zpevněný asfalt také akcelerace z klidu na stovku za 3,5 sekundy by se sice odehrála až s příchodem nové generace, tedy za pár let, nicméně jistý předvoj bychom mohli skutečně dostat již příští rok na bázi generace aktuální.

Jak vše dopadne, to nejspíše zjistíme během příštích pár měsíců, kdy by mohli zaúřadovat špionážní fotografové. Či případně vnese do celé záležitosti jasno samotná automobilka, která příchod takového modelu potvrdí nebo vyvrátí. V prvním případě by se přitom s ohledem na datum uvedení do prodeje nejspíše jednalo o pařížskou premiéru.


Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 1 - audi prologue allroad concept sanghaj 01Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 2 - audi prologue allroad concept sanghaj 02Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 3 - audi prologue allroad concept sanghaj 03Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 4 - audi prologue allroad concept sanghaj 04Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 5 - audi prologue allroad concept sanghaj 05Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 6 - audi prologue allroad concept sanghaj 06Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 7 - audi prologue allroad concept sanghaj 07Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 8 - audi prologue allroad concept sanghaj 08Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 9 - audi prologue allroad concept sanghaj 09Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 10 - audi prologue allroad concept sanghaj 10Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 11 - audi prologue allroad concept sanghaj 11Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 12 - audi prologue allroad concept sanghaj 12Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 13 - audi prologue allroad concept sanghaj 13Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 14 - audi prologue allroad concept sanghaj 14Audi prý chystá RS6 Allroad, všeuměla s výkonem 560 koní - 15 - audi prologue allroad concept sanghaj 15
Koncept Audi Prologue Allroad je důkazem, že Němcům spojení vysokého výkonu a terénních schopností minimálně není cizí

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše