Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno

Nový crossover bude možné ozdobit výraznějšími nárazníky, 19palcovými litými koly či dvoubarevným koženým čalouněním. Cena zatím známa není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno

18.8.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový crossover bude možné ozdobit výraznějšími nárazníky, 19palcovými litými koly či dvoubarevným koženým čalouněním. Cena zatím známa není.

Nové Audi Q2 bylo jednou z hvězd ženevského autosalonu. Krátce po oficiálním debutu přitom bylo nafoceno u jednoho z dealerů, což bylo docela překvapivé. Nyní se ukazuje, že tento exemplář nebyl rozhodně standardním provedením, ale přímo prezentačním kusem tzv. Edition 1, který se nyní objevuje na oficiálních fotkách, s úplně stejnou registrační značkou.

Na rozdíl od Mercedesu, který takto označené vozy nabízí již delší dobu a vždy pouhý rok po jejich odhalení, Audi prozatím nespecifikovalo, jak dlouho se tato varianta bude držet v ceníku. Stejně jako v případě třícípé hvězdy ovšem můžeme počítat s rozsáhlejší standardní výbavou a také řadou vizuálních doplňků, ty ovšem namísto loga AMG nejspíše ponesou odkaz na řadu S Line. Jde přitom o 19palcová litá kola s designem rotoru, sportovnější nárazníky, mohutnější boční prahy, zadní difuzor či černě lakované kryty zpětných zrcátek. Dále je možné počítat s dvoubarevným lakem či LEDkovými světlomety.

Fotky interiéru prozatím zveřejněny nebyly, nicméně podle Audi je možné počítat s výškově stavitelnými sportovními sedadly vyvedenými v černé a krémové kůži. Dorazí také kůží obšitý multifunkční volant či podsvícené lišty dveřních prahů, opět ověnčené logem S Line. Dále tu máme diodové podsvícení, tím nám ale nejspíše specifické prvky skončí a dále půjde již jen o doplňky jinak příplatkové výbavy.

Při pohledu na web českého zastoupení německé značky zmínky o cenách nového Audi Q2 chybí, nicméně automobilka by měla začít přijímat objednávky již na počátku příštího měsíce. Výbavu Edition 1 přitom bude možné spřáhnout se všemi dostupnými motory, což momentálně znamená pouze volbu mezi benzinovou jedna-čtyřkou a dieselovou jedna-šestkou.


Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 1 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 01Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 2 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 02Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 3 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 03Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 4 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 04
Chystané Audi Q2 se ukázalo na prvních oficiálních fotkách

Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 5 - Audi Q2 2016 prvni ulice 01Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 6 - Audi Q2 2016 prvni ulice 02Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 7 - Audi Q2 2016 prvni ulice 03
Posloužit ale můžeme i předchozími fotkami úplně toho samého auta se stejnou registrační značkou, které jsme viděli už před pěti měsíci

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.