Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX

V příštím roce japonská značka představí nový sedan Q50, nástupce řady G. Změnu názvu poté podstoupí i kupé, kabriolety, SUV a crossovery.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX

18.12.2012 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V příštím roce japonská značka představí nový sedan Q50, nástupce řady G. Změnu názvu poté podstoupí i kupé, kabriolety, SUV a crossovery.

Revidovat zmatky ve vlastních řadách by v současné době mělo být zájmem snad každé automobilky. Zejména těch, které nabízejí desítky modelů a motorizací. Vyznat se v nich je totiž mnohdy nemožné. Stačí jeden pohled na BMW, kde sice částečnou hierarchii určuje číslo dané řady, na zbytek však již logika nestačí. Proto ostatně německá automobilka již začala s částečným zametáním před vlastním prahem, teď se ale o slovo hlásí Infiniti. A to navzdory tomu, že vcelku omezenou nabídkou této značky mohl být zmatený jen málokdo.

Přesto od počátku příštího roku Infiniti přistoupí ke změně nomenklatury, která se projeví sdružením všech modelů do dvou řad. Sedany, kupé a kabriolety budou označovány jako „Q“, zatímco pro SUV a crossovery bude vyhrazen název „QX“. Následovat pak vždy bude dvoučíselné označení jako identifikace série a hierarchie v nabídce.

Celá změna navíc má být nenásilná. Díky tomu se stávající modely dočkají přejmenování až po faceliftu či představení zcela nové generace. Startovat se přitom bude již v lednu v Detroitu, kde je očekáváno představení nástupce sedanu řady G. Ovšem již pod názvem Q50.

V průběhu příštího roku pak má v souvislosti s plánovanou modernizací dojít také k přejmenování ostatních modelů. Sedan M dostane název Q70, kupé a kabriolet řady G se stanou modelem Q60, SUV QX se změní na QX80, FX na QX70, JX na QX60 a EX na QX50.

Tak již se vyznáte? A proč zrovna Q? Vše souvisí s vůbec prvním firemním modelem, který se v roce 1989 představil pod názvem Q45. Automobilka tak kromě sjednocení názvu hodlá odkázat na své kořeny a vzbudit u zákazníků větší důvěru než doposud.


Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX - 1 - Infiniti nomenklatura
Plán Infiniti na přejmenování modelů má svou logiku. Zvláště, pokud značka hodlá v budoucnu expandovat

Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX - 2 - infiniti g37 sedan 02Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX - 3 - infiniti g37 sedan 03Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX - 4 - infiniti g37 sedan 04Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX - 5 - infiniti g37 sedan 05Infiniti sjednocuje svou nomenklaturu, nabídku zhustí do řad Q a QX - 6 - infiniti g37 sedan 06
Sedan Infiniti G37 bude prvním modelem, který změní název. A to již na autosalonu v Detroitu, kde se jeho nástupce představí jako Q50

Zdroj: Carscoop

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše