Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS?

Nejen pro Škodu je tohle auto hozená rukavice - až 275 koní výkonu za méně peněz než maximálně 245 u RS nezní na papíře špatně. Co praxe?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS?

4.10.2017 | Petr Prokopec | 37 příspěvků

Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS?

/

Nejen pro Škodu je tohle auto hozená rukavice - až 275 koní výkonu za méně peněz než maximálně 245 u RS nezní na papíře špatně. Co praxe?

Na první opravdový korejský hot hatch jsme čekali dlouho. Letos jsme se konečně dočkali, přičemž dle posledních informací je Hyundai i30 N levnější než konkurence, i když nabízí citelně více výkonu. Mat Watson z Carwow pak dodává, ono čekání se vyplatilo, neboť značka neudělala nikde chybu a zákazníkům dodala skutečný ostrý hatchback. Tedy nejen rychlý vůz, ale také praktický a vhodný ke každodennímu používání.

Watson se posadil za volant verze Performance, jenž sice stejně jako základní provedení užívá přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, ovšem naladěný na 275 koní místo 250. S tímto výkonem by se Hyundai i30 N mělo rozjet z klidu na stovku za 6,1 sekundy, realita je však o trochu horší.

Na absolutní špičku třídy korejská novinka tak jako tak nestačí příbuzný. Hyundai se totiž rozhodlo jít spíše proti autům jako je Octavia RS či standardní verze Golfu GTI (v obou případech nanejvýš 245 koní) než třeba proti Hondě Civic Type-R. A spíše než na sportovnost se zaměřilo právě na praktičnost. Vůz vám tak neustále nastavuje vlídnou tvář, a to i když tlačíte na pilu.

Za vším stojí zejména adaptivní tlumiče, díky kterým lze přepínat mezi standardním režimem a módem N. Napomáhají totiž nejen vyrovnávat náklony karoserie, ale zároveň negují i potápění přídě při ostrém brzdění. K tomu přihoďte rozsáhlou standardní výbavu, lehce přibroušený vzhled vůči základnímu modelu a rázem skoro nemáte důvod, proč pátrat u konkurence. Více vám prozradí kompletní Matova recenze či přiložené snímky...


Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 1 - Hyundai i30 N prvni test video 01Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 2 - Hyundai i30 N prvni test video 02Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 3 - Hyundai i30 N prvni test video 03Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 4 - Hyundai i30 N prvni test video 04Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 5 - Hyundai i30 N prvni test video 05Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 6 - Hyundai i30 N prvni test video 06Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 7 - Hyundai i30 N prvni test video 07Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 8 - Hyundai i30 N prvni test video 08Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 9 - Hyundai i30 N prvni test video 09Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 10 - Hyundai i30 N prvni test video 10Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 11 - Hyundai i30 N prvni test video 11Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 12 - Hyundai i30 N prvni test video 12Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 13 - Hyundai i30 N prvni test video 13Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 14 - Hyundai i30 N prvni test video 14Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 15 - Hyundai i30 N prvni test video 15Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 16 - Hyundai i30 N prvni test video 16Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 17 - Hyundai i30 N prvni test video 17Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 18 - Hyundai i30 N prvni test video 18Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 19 - Hyundai i30 N prvni test video 19Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 20 - Hyundai i30 N prvni test video 20Jaký je v praxi hot hatch Hyundai, který za méně nabízí více výkonu než Octavia RS? - 21 - Hyundai i30 N prvni test video 21
Mat Watson byl z testu i30 N více než nadšený. Vůbec poprvé se tak za volantem jakéhokoliv Hyundai usmíval

Petr Prokopec

Diskuze 37 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše