Lexus LFA: výroba supersportu skončila, nástupce zatím není v plánu

Bílý exemplář s paketem Nürburgring Package je posledním v řadě. Zkušenosti z pečení jeho karbonové karoserie Toyota možná použije u nové Supry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus LFA: výroba supersportu skončila, nástupce zatím není v plánu

17.12.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Lexus LFA: výroba supersportu skončila, nástupce zatím není v plánu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bílý exemplář s paketem Nürburgring Package je posledním v řadě. Zkušenosti z pečení jeho karbonové karoserie Toyota možná použije u nové Supry.

Tak tu máme konec jedné éry. V pátek byl totiž v japonské továrně Motomachi vyroben poslední exemplář Lexusu LFA. Desetiválcový model v bílé barvě a s paketem Nürburgring tak uzavřel více než desetileté období, během nějž značka v jedné chvíli zcela upustila od původní koncepce a sáhla po extrémnějším využití karbonu. Vyrobeno z něj bylo na 65 procent celého vozu, přičemž Lexus využil zkušeností Toyoty z Formule 1. Šílené ceně bychom se tak neměli ani divit. Zvláště, když exotický materiál doplňoval fenomenální zvuk (připomínající další desetiválcový supersport Porsche Carrera GT) a fakt, že více než 500 vozů nebude vyrobeno.

Působivé rovněž je, že ruční výrobu vozu mělo na starosti jen 170 lidí, přičemž Lexus již před dvěma roky u příležitosti zahájení prodeje prohlásil, že finální exemplář bude vyroben v prosinci 2012. To se přesně vyplnilo. Stejně jako očekávání, že LFA bude jedním z nejrychlejších vozů planety. Právě se zmíněným paketem totiž dvoumístné kupé obkroužilo Severní smyčku Nürburgringu za pouhých 7 minut a 14 sekund.

Na Nordschleife se přitom Lexus LFA dozajista vrátí v příštím roce v závodní verzi u příležitosti slavné čtyřiadvacetihodinovky. Zakamuflované prototypy nové generace bychom tam ovšem potkávat neměli. Značka totiž o nástupci prozatím neuvažuje, mateřská Toyota by ale měla využít zkušeností své luxusní odnože při výrobě vlastních sportovních modelů. Je tedy možné, že nakonec opravdu dorazí i nová Supra.


Lexus LFA: výroba supersportu skončila, nástupce zatím není v plánu - 1 - Lexus LFA posledni vyrobeny kus 01Lexus LFA: výroba supersportu skončila, nástupce zatím není v plánu - 2 - Lexus LFA posledni vyrobeny kus 02Lexus LFA: výroba supersportu skončila, nástupce zatím není v plánu - 3 - Lexus LFA posledni vyrobeny kus 03Lexus LFA: výroba supersportu skončila, nástupce zatím není v plánu - 4 - Lexus LFA posledni vyrobeny kus 04
Bílý Lexus LFA s pravostranným řízením a paketem Nürburgring Package se stal posledním vyrobeným exemplářem v pětisetkusové limitované sérii

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše