Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace)

Závodní speciál je již potvrzen, dorazit má příští rok s přeplňovanou jedna-šestkou. „Terénní“ model ovšem halí mnohem více tajemství.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace)

22.8.2014 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace)

/

Závodní speciál je již potvrzen, dorazit má příští rok s přeplňovanou jedna-šestkou. „Terénní“ model ovšem halí mnohem více tajemství.

V posledním týdnu neuplynul pomalu ani den, kdy by na světlo světa nevylezla alespoň nějaká zmínka o nové Škodě Fabia. V úterý jsme si mohli představit hatchback i kombík, přičemž opomenuty nebyly ani spekulativní ilustrace verzí RS a Monte Carlo. Včera se pak do stejné kategorie zařadily také obyčejnější provedení a možná Fabia Junior, čímž jsme si představili úplný spodek nabídky. Dnes ale pro změnu zamíříme do vyšších sfér, ve kterých se budou pohybovat modely Scout a R5.

Začít můžeme prvním zmiňovaným provedením, za kterým stojí ilustrátor X-Tomi. Tten základnímu hatchbacku „přimaloval“ černé plastové lemy ve spodní části karoserie, s nimiž dorazil také stříbrně lakovaný plát chránící motor. Počítat lze samozřejmě i s podobným doplňkem na zádi, zatímco střechu zdobí mohutné ližiny. Více se již oficiální fotografie nezměnila, sériová je totiž jak čelní maska, tak třeba zpětná zrcátka.

Přesunout se tedy můžeme k závodnímu provedení R5, které sice vychází ze stejného snímku publikovaného mladoboleslavskou automobilkou, změn je tu ovšem mnohem více. Nové jsou totiž veškeré panely karoserie kromě předních dveří. Ty zadní ale již doznaly rozšíření, aby navazovaly na klenuté blatníky. Mimo to nechybí střešní sání nebo rozměrné zadní křídlo, zatímco vpředu je patrný chladič přeplňovaného motoru.

Je samozřejmě otázkou, kdy by tento speciál měl být odhalen, Škoda Motorsport však veškeré své snahy soustředí k příští Rallye Bohemia. Ta se odehraje v červenci 2015, pročež má divize na přípravu dostatek času. Již nyní ovšem s ohledem na regule dané kategorie víme, že o pohon se bude starat 1,6litrový přeplňovaný benzinový čtyřválec, který bude spjat s pětistupňovou manuální převodovkou.

Na další specifikace si ovšem budeme muset počkat, v mezičase by ovšem mohla dorazit ona Fabia Scout. U té se ale již dá počítat se standardní koncernovou technikou, což znamená absenci pohonu všech kol a zřejmě i základní světlou výšku. Je ale možné, že nakonec v Mladé Boleslavi rozhodnou jinak a podvozek ve výsledku o nějaký ten milimetr zvednou.


Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 1 - Skoda Fabia Scout render
Škoda Fabia se nově představila ve verzi Scout...

Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 2 - Skoda Fabia R5 render
...i jako závodní provedení R5. V obou případech jde o neoficiální ilustrace...

Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 3 - Skoda Fabia 2015 III Monte Carlo vizualizace 01Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 4 - Skoda Fabia 2015 III Monte Carlo vizualizace 02Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 5 - Skoda Fabia 2015 III RS vizualizaceNová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 6 - Skoda Fabia RS 2015 ilustrace X-Tomi 01

Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 7 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 01Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 8 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 02Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 9 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 03Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 10 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 04Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 11 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 05Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 12 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 06

Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 13 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 07Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 14 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 08Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 15 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 09Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 16 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 10Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 17 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 11Nová Škoda Fabia R5 a Scout: přijde závoďák i zálesák (ilustrace) - 18 - Skoda Fabia Junior 2015 vizualizace 12
...což ostatně platí také o předchozích vizualizacích verzí Monte Carlo, RS, variant se skromnější výbavou a Junior v mnoha barevných odstínech

Zdroj: X-Tomi Design, Emanuel Lakoutsis

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše