Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují

Jakkoli to může znít zvláštně, bez generálního ředitele Volkswagenu by dnes Toyota neměla novou Supru oceněnou Zlatým volantem. Přiznal to přímo šéf jejího vývoje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují

14.11.2019 | Mirek Mazal

Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují

/

Jakkoli to může znít zvláštně, bez generálního ředitele Volkswagenu by dnes Toyota neměla novou Supru oceněnou Zlatým volantem. Přiznal to přímo šéf jejího vývoje.

Kontroverzní čtvrtá generace Toyoty Supra byla tento týden zvolena nejlepším současným autem ve své kategorii v anketě Zlatý volant 2019. Odměnu za odvedenou práci převzal viditelně nadšený šéfinženýr Tetsuya Tada, kterého doprovázel asistent vývoje Masayuki Kai. Pánové poděkovali a v závěrečné řeči nezapomněli připomenout zásluhy obou zúčastněných z automobilek, tedy BMW a Toyota, které na vývoji stále čerstvé novinky léta spolupracovaly.

Tada s pohárem v ruce zmínil velký přínos mnichovských kolegů, proto očekávaně vyzdvihl generálního ředitele BMW Olivera Zipseho a od publika si potlesk vysloužil i šéf bavorských designérů Adrian van Hooydonk. Zvláštní poděkování si ale japonský řečník nechal na konec. A nepatřilo nikomu jinému než Herbertu Diessovi, šéfovi koncernu Volkswagen - jen díky němu prý mohla nová Supra spatřit světlo světa.

To zní dnešní optikou hodně zvláštně, však VW neměl a nemá s vývojem ani výrobou nové Supry co do činění. Stalo se snad něco na pozadí, co nám uniklo? Kdepak, jen nesmíme zapomínat na to, že Diess nestrávil celý život u VW a do roku 2015 byl šéfem vývoje v BMW. Spolupráce na přípravách Toyoty Supra a BMW Z4 začala už před sedmi lety a právě tehdy sehrál Diess klíčovou roli. Neprojevit prý nadšení pro celý projekt, ani jedno z těchto aut už by nevzniklo. „Díky podpoře pana Diesse jsme to zvládli, děkuji,“ prohlásil Tetsuya Tada před publikem. Velké gesto adresáta potěšilo, později se i nechal zvěčnit po boku Tady a nového šéfa BMW Zipseho se Zlatým volantem pro Supru.


Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 1 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 01Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 2 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 02Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 3 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 03Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 4 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 04
Herbert Diess (nyní v čele VW) byl u prvních námluv Toyoty a BMW a prosadil realizaci celého projektu

Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 5 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 05Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 6 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 06Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 7 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 07Nová Toyota Supra vznikla jen díky šéfovi VW, Japonci mu za to teď otevřeně děkují - 8 - Toyota Supra by nevznikla bez prispeni Diesse 08
Šéf vývoje Supry jménem Tetsuya Tada mu za to veřejně poděkoval

Zdroj: Auto Bild

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše