Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant

Project One nepřevezme z monopostu F1 pouze hnací ústrojí naladěné na více než 1 000 koní, ukazují nové informace a také fotka samotného šéfa AMG.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant

7.9.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Project One nepřevezme z monopostu F1 pouze hnací ústrojí naladěné na více než 1 000 koní, ukazují nové informace a také fotka samotného šéfa AMG.

Letošní Frankfurt bude novinkami jistě znovu nabitý, jedna ale bude obzvláště vynikat. Řeč je samozřejmě o Formuli 1 pro běžné silniční použití, tedy o Mercedesu-AMG Project One. Tento hypersport použije pohonné ústrojí monopostu třícípé hvězdy, díky čemuž se skupinka movitých šťastlivců může těšit na kombinaci přeplňované 1,6litrové vé-šestky a sady elektromotorů. Otáčky spalovacího motoru sice mají být kvůli každodenní použitelnosti sníženy, nicméně i tak lze počítat s více než tisíci koňmi.

Bližší informace se dozvíme nejpozději příští týden přímo v hesenské metropoli, kde se ukáže studie blízká sériového vozu. Již nyní ovšem Mercedes začal odhalovat jeho podobu. Na světě je video, ve kterém Lewis Hamilton navštíví ústředí svého závodního týmu v Brixworthu. Tam vzniká i samotný supersport a video nám ho částečně ukazuje. Náznaky jeho čelního skla se promítají přes monopost, pohled na podlahu, ústrojí či střešní sání pak nehalí vůbec nic.

Kromě toho šéf AMG Tobias Moers ukázal obrázek odhalujícím kokpit. Povšimnout si tedy můžeme plně digitálního přístrojového štítu i dalšího displeje, jenž okupuje středovou konzoli. Kvůli střešnímu sání Project One přijde o zadní okno, proto v kabině najdeme i pár obrazovek, jež budou společně s kamerami suplovat chybějící zpětná zrcátka. To pak samozřejmě napomůže i aerodynamice.

Z monopostů F1 byl kromě pohonného ústrojí převzat také volant, který bude poset řadou přepínačů a tlačítek. Skrze ně pak budou moci majitelé nastavit prakticky vše od podvozku přes prvky aktivní aerodynamiky až po odezvu převodovky či motoru. Ten by měl dle Moerse vydržet zhruba 50 000 kilometrů, než bude potřebovat generálku. To ale jistě nebude proti srsti lidem, kteří si mohou dovolit zaplatit více než 50 milionů korun za kus...


Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 1 - Mercedes-AMG Project One 2017 nove foto 01
Šéf AMG Tobias Moers odhalil snímek kabiny chystaného hypersportu. Pořídil jej ve vývojovém centru AMG v britském Brixworthu

Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 2 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 01Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 3 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 02Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 4 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 03Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 5 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 04Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 6 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 05Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 7 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 06Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 8 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 07Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 9 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 08Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 10 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 09Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 11 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 10Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 12 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 11Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 13 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 12Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 14 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 13Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 15 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 14Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 16 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 15Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 17 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 16Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 18 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 17Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 19 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 18Šéf AMG odhalil kabinu hypersportu Mercedesu, z Formule 1 má i volant - 20 - Mercedes-AMG Project One technika odhaleni 19
Techniku vozu i náznaky jeho podoby nám už dříve představil Mercedes naživo...


...a nedávno také na tomto videu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.