VW Golf VII R se zatím nekoná, do ledu byl zamražen „jen” Golf VI R Cabrio

Ostrou novinkou z Wolfsburgu, kvůli které i ledy tají, je nakonec již známý kabriolet postavený na platformě PQ35. Může přesto překvapit?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Golf VII R se zatím nekoná, do ledu byl zamražen „jen” Golf VI R Cabrio

7.2.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

VW Golf VII R se zatím nekoná, do ledu byl zamražen „jen” Golf VI R Cabrio

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ostrou novinkou z Wolfsburgu, kvůli které i ledy tají, je nakonec již známý kabriolet postavený na platformě PQ35. Může přesto překvapit?

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. A že ta písnička byla opravdu hezká. První sloka v sobě totiž zahrnovala slova jako Volkswagen, Golf i R a když se v tu samo chvíli začal pět refrén o 290 koních hýbajících s 1 350 kilogramy sedmé generace „Géčka”, byli jsme skoro u vytržení. Jenže tenhle song jsme si vysnili sami.

Německá automobilka sice v tu dobu představila webové stránky, které lákaly na odhalení nového Golfu R, že by ale šlo o jeho sedmou generaci nikdy neřekla. A jak se nyní ukázalo, nic takového ani neměla na mysli - z ledové kostky totiž zmizela její horní část a ukázala chybějící střechu a část předních světel. Je to zkrátka už dobře známý Golf VI R Cabrio a Volkswagen tak jakékoli překvapení jen předstírá. Na druhou stranu je ale třeba říci, že jsme se chytili do vlastní pasti - nedávalo by ani moc velký smysl, kdyby bylo nové eRko představeno tak brzy po standardním provedení, navíc v době, kdy ještě není na trhu ani provedení GTI. I u verze R tedy mohlo jít jen o koncept, ale přesto, tohle nás mohlo napadnout dříve.

A co tedy můžeme očekávat? Vyjma dříve poznaného designu je to i technika, kterou jsme loni otestovali v hatchbacku. Volkswagen v tomto ohledu sice oficiálně nic nepotvrdil, výchozí platforma PQ35 ale vcelku jasně určuje meze možností. Překvapení nás může čekat leda v motorovém prostoru - ačkoliv šestkový Golf R s pevnou střechou používá přeplňovaný dvoulitr EA113, jeho otevřený příbuzný by teoreticky mohl dostat i novější verzi EA888, to pokud by VW chtěl mermomocí dokázat, že jen nerecykluje starší techniku.

Tato varianta se ale zdá být méně pravděpodobnou, čímž můžeme počítat s výkonem 271 koní, sprintem z klidu na stovku kolem šesti sekund a nejvyšší rychlostí 250 km/h. Standardem pak samozřejmě bude pohon všech kol, na výběr ovšem bude šestistupňový manuál nebo automat DSG. Vše samozřejmě budeme mít potvrzené za nějaké čtyři dny a šest hodin, které k úplnému roztátí ledové kostky ještě zbývají.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


VW Golf VII R se zatím nekoná, do ledu byl zamražen „jen” Golf VI R Cabrio - 1 - VW Golf R Cabriolet v ledu
Do ledové kostky byl zmražen VW Golf R Cabriolet šesté generace, na sedmičku si budeme muset ještě počkat

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše