Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi

Kombi Prologue je předzvěstí příští A6 i konkurenta pro Mercedes CLS. Už teď ale víme, že jeho hybridní motor tak úsporný nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi

25.2.2015 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kombi Prologue je předzvěstí příští A6 i konkurenta pro Mercedes CLS. Už teď ale víme, že jeho hybridní motor tak úsporný nebude.

Na dveře nám už jistou dobu klepe ženevský autosalon, jehož brány se otevřou za několik málo dnů. Výstaviště Palexpo i tentokrát přivítá několik výrazných novinek, které nám budou dělat na silnicích společnost pro následující roky. Kromě perel, mezi něž si dovlolíme zařadit například Ferrari 488 GTB či Porsche Cayman GT4, se objeví mimo jiné i nové koncepční dílo čtyř kruhů, které už z předchozího avíza známe jako Audi Prologue Avant.

Bylo by snad zbytečné připomínat jeho výchozí vzor v podobě kupátka z Los Angeles, a tak raději zopakujeme, že se dost možná jedná o předobraz nové generace Audi A6 v provedení kombi, stejně tak ale může jít o budoucího soupeře pro Mercedes CLS Shooting Brake, který by zasloužil spíše označení A7 Avant. Podle ingolstadtské automobilky se primárně jedná o prvního nositele budoucího designového jazyka a ten se nakonec objeví na ledasčems. Necháme tedy raději další tipy na čtenáři a přistoupíme ke zveřejněným faktům.

Co se týče vnějšího kabátu, jeho délka dosahuje 5,11 metru, šířka 1,97 metru a na výšku bychom naměřili 1,4 metru, což znamená nárůst o jeden, dva a znovu jeden centimetr ve srovnání s předchozím Coupe, s nímž nový Avant sdílí rozvor (hodnota 2 990 milimetrů je o 116 mm větší než u CLS). Navzdory těmto dimenzím vynikají enormně velká kola, která reprezentují 22palcové ráfky obuté do nízkoprofilových pneumatik, mezi nimiž pracují karbon-keramické brzdy a nad tím vším tkví navíc systém dynamického natáčení všech kol (u těch zadních prý až o pět stupňů) spolu se vzduchovým odpružením.

Rozměrná čelní masku, které dělají společnost úzké laserové světlomety Matrix a LEDky v rozích předního nárazníku, už nikoho nepřekvapí. O to více by mohlo zaujmout bezklikové řešení, které využívá diskrétních senzorů instalovaných v hliníkových rámech oken. Uvnitř ve velmi luxusně vypadající kabině se nabízí příjemné útočiště pro čtveřici pasažérů, přičemž její zajímavostí není ani tak sportovní pojetí, hliník a unikátní kůže, jako spíše koncepce se třemi dotykovými displeji a dvěma dalšími OLED obrazovkami pro zadní místa. Jen dodejme, že každé sedadlo umožňuje samostatné nastavování.

O poznání více ale bude fandy zajímat, že se v útrobách Audi rozhodlo dále experimentovat a koncepčnímu Avantu protentokrát nadělilo další vývojový stupínek hybridní pohonné ústrojí z modelu Q7 e-tron. Upustilo tedy od dvojitě přeplňovaného čtyřlitrového osmiválce, který disponoval výkonem 605 koní, s pozdějším elektromotorem až 677 koňmi. Namísto osmiválcového benzinu se tedy koukáme na plug-in hybridní soustavu třílitrového vidlicového šestiválce TDI, který s pomocí elektromotoru a jeho li-ion akumulátorům o kapacitě 14,1 kWh dokáže na kola dostat až 455 koní a 750 Nm.

V praxi to podle výrobce znamená nejen schopnost zrychlit z klidu na stokilometrovou rychlost během 5,1 sekundy a elektronický omezovač rychlosti nastavený na 250 km/h, ale také průměrnou spotřebu dosahující naprosto nereálných 1,6 l/100 km. Něco podobného na nás v nedávně době ostatně zkoušelo už Volvo V60 D6 PHEV - a jak to nakonec dopadlo... U Audi bude zřejmě podstatnější, že by mělo ujet čistě na elektrický pohon 54 kilometrů. Nás by však zajímalo, kdy se tyhle technologie ukážou u Audi v sériové výrobě. Pro dnešek se budeme muset tímto prohlášením rozloučit, jistě se k němu vrátíme nejpozději v Ženevě.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 1 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 01Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 2 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 02Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 3 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 03Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 4 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 04Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 5 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 05Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 6 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 06Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 7 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 07Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 8 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 08Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 9 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 09Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 10 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 10Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 11 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 11Audi Prologue Avant plně odhaleno, ukazuje nejen novou A6 kombi - 12 - Audi Prologue Avant 2015 oficialni sada 12
Audi Prologue Avant naznačuje, jak by se v budoucnu měly tvářit nové modely automobilky. Dále navíc rozvíjí myšlenku hybridní soustavy s naftovým motorem, kterou jsme viděli v minulosti například u Volva

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.