Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund

Nová verze se pyšní vyšším výkonem i poladěnou převodovkou. Vůči standardu je prý živelnější, u 2,5tunového sedanu ale půjde vždy spíše o luxus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund

17.2.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová verze se pyšní vyšším výkonem i poladěnou převodovkou. Vůči standardu je prý živelnější, u 2,5tunového sedanu ale půjde vždy spíše o luxus.

Pro britskou automobilku Bentley byl více než významný loňský rok, kdy jsme se dočkali příchodu vůbec prvního firemního SUV Bentayga. Na letošek již tak zásadní novinky hlášeny nejsou, to ale neznamená, že by značka složila ruce v klín. V lednu jsme tedy mohli poinformovat o příchodu „doby kamenné“, dnes tu pro změnu máme virtuální představení modelu Flying Spur V8 S. Ten se v nabídce zařadí mezi základní osmiválcové a vrcholné dvanáctiválcové provedení, přičemž k dispozici bude od léta.

V motorovém prostoru najdeme i nadále čtyřlitr V8 twin-turbo, nicméně Bentley přistoupilo k jeho lehké modifikaci. Dosaženo tím bylo zvýšení výkonu o 21 koní na 528, točivý moment 680 Nm je pak k dispozici již od 1 700 otáček. S ohledem na přepracovaný software osmistupňového automatu ZF tu pak máme zlepšení akcelerace z klidu na stovku o tři desetiny na 4,9 sekundy, nejvyšší rychlost pro změnu narostla na 306 km/h.

Automobilka dodává, že navzdory většímu potenciálu pod kapotou se nemění normovaná spotřeba, i nadále je tedy možné počítat s 10,9litrovým průměrem a dojezdem 837 kilometrů na jednu nádrž. Realita ale nejspíše bude o trochu vyšší, neboť jde koneckonců stále o vůz s délkou 5 299 milimetrů a především hmotností 2 417 kg. Kromě toho tu máme pohon všech kol, který za standardních okolností favorizuje zadní nápravu v poměru 40:60.

Kromě vyššího výkonu bychom se zároveň měli dočkat i větší jízdní agility, opět však musíme připomenout, že se bavíme o 2,5tunovém kolosu. Pozornost tak raději stočíme k modifikovanému vzhledu, tedy k 20palcovým litým kolům, které je ovšem možné za příplatek vyměnit za jednadvacítky z programu Mulliner Driving Specification. V tu chvíli přitom dostáváte i zatmavené světlomety či černé kryty zpětných zrcátek.

Standardem je přitom černá čelní maska či zadní difuzor lakovaný leštěným odstínem Beluga. Dovnitř se pro změnu nastěhovaly dřevěné dekory vyvedené v piánové černi, dvoubarevné kožené čalounění či kontrastující povrch středového tunelu. Zmínit můžeme ještě nový tříramenný volant a specificky zdobenou hlavici voliče automatu či pádel řazení pod volantem.

Stejně jako zbytek řady Flying Spur se pak i nová verze V8 S může těšit na nové ovládání klimatizace a audio systému Touch Screen Remote, jenž je určeno cestujícím na zadních sedadlech. Ty si mohou dopřát také nový zábavní systém, celou kabinu pak může pokrýt příplatková semi-anilinová kůže ozdobená švy v diamantovém vzoru. Ve finále lze pak zmínit ještě lepší Wi-Fi.


Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 1 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 01Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 2 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 02Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 3 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 03Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 4 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 04Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 5 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 05Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 6 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 06
Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 7 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 07Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 8 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 08Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 9 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 09Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 10 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 10Bentley Flying Spur V8 S: osmiválec dostal 528 koní, stovku dá pod 5 sekund - 11 - Bentley Flying Spur V8 S prvni sada 11
Bentley Flying Spur V8 S se chlubí 528 koňmi, stovku tak zvládá již za 4,9 sekundy

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše