Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu

Sen o cestování do kosmu lidmi bez jakéhokoli napojení na vládní agentury na to zaměřené nabírá reálné kontury. V USA rapidně postupuje výroba rakety, která má zastat roli dopravního prostředku na trase Země-vesmír.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu

18.9.2019 | Mirek Mazal

Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu

/

Sen o cestování do kosmu lidmi bez jakéhokoli napojení na vládní agentury na to zaměřené nabírá reálné kontury. V USA rapidně postupuje výroba rakety, která má zastat roli dopravního prostředku na trase Země-vesmír.

Blíží se konec závěrečné fáze budování druhé kosmické lodě miliardář Richard Branson a jeho společnosti Virgin Galactic. Práce finišují za branami kosmodromu Mojave Air and Space Port v Kalifornii. Každým dnem je tak majitel podniku a blíže naplnění svého snu o spuštění komerčních letů do vesmíru.

Zaměstnanci Virgin Galactic pracují v plném nasazení, proto mohou šéfové firmy hrdě prezentovat pokroky veřejnosti. Realizace projektu postupuje abnormálním tempem, přičemž trup a kabina vesmírné lodě jsou konečně spojeny do jednoho celku. Byla také připevněna dvě ocasní křídla a dojíždí výroba dílů pro dokončení konstrukce nosných křídel, trupu, kokpitu a nosu.

Projekt nemá pevně stanovené lhůty, neexistuje žádný oficiální časový plán, kdy by měl být futuristický transportér nachystaný do akce. Až si budou tvůrci jisti dokončením všech nezbytných procesů, přesune se stroj do předstartovního hangáru Virgin Galactic. „Náš nadšený a talentovaný tým udělal velký pokrok na přicházející SpaceShipTwo,“ uvedl ve svém prohlášení Enrico Palermo zodpovědný za konstrukční činnost.

Celkově vzniká již třetí vesmírná loď, první VSS Enterprise v roce 2014 s pilotem Peterem Sieboldem ale havarovala. Smrtelnou událost zastínila pozdější výroba nové VSS Unity, která opakovaně dosáhla hranice vesmíru. V prosinci 2018 doletěla do výšky 82,7 kilometru se třemi lidmi na palubě.

Dokončovaný následovník bude v praxi opět používat dvoutrupový nosný letoun k vysazení ve výšce 15 kilometrů. Pomoc v první fázi letu zamezí zbytečným finančním nákladům a logistickým operacím spojeným s odletem z pozemního odpalovacího zařízení. Ideálním přáním Bransona je dovršení prací a vyslání běžných smrtelníků z monstrózního kosmického přístavu rovnou do vesmíru výměnou za cenu 200 tisíc dolarů (4,7 milionu Kč), která zahrne všechny potřebné formality.


Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 1 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 01Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 2 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 02Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 3 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 03Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 4 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 04Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 5 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 05Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 6 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 06Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 7 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 07Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 8 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 08Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 9 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 09Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 10 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 10Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 11 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 11Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 12 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 12Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 13 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 13Britský miliardář ukázal svou druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu - 14 - Virgin Galactic stavi dalsi lod foto 14
Zaměstnanci Virgin Galactic rychle dokončují Bransonovu druhou vesmírnou loď, je jako ze sci-fi filmu

Zdroj: Virgin Galactic

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše