Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h

(+ videa) Nová studie se ukázala na autosalonu v Dubaji, kde kromě šokujících dat ukázala také nevalnou kvalitu. Dorazí však do výroby?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h

6.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Nová studie se ukázala na autosalonu v Dubaji, kde kromě šokujících dat ukázala také nevalnou kvalitu. Dorazí však do výroby?

Na dubajském autosalonu se představila celá řada exkluzivních supersportů s mnohamilionovou cenou. Namátkou můžeme jmenovat Lykan Hypersport nebo Bugatti Veyron Legends Meo Costantini. Ani jeden z nich však nemá na kreaci nazvanou Devel Sixteen, za níž stojí neznámá firma Defining Extreme Vehicles Car Industry LLC. Její tvůrci totiž prohlašují, že vůz bude disponovat výkonem 5 000 koní a že pokoří rychlost 560 km/h.

Tyto dva parametry ještě doprovází údaj o zrychlení z klidu na 96 km/h, k němuž by mělo dojít za 1,8 sekundy, a základní fakta o motoru. Tím se prý stane 7,2litrový šestnáctiválec dopovaný čtveřicí turbodmychadel. Tím ale autoři vozu nápadně podobného Lamborghini Veneno se svým řečněním končí, přičemž více informací nenabízí ani webová stránka firmy. Prostor pro spekulace je tedy otevřen.

Hned v jejich úvodu zmíníme naše pochyby, že supersport vůbec dorazí do výroby. Stačí jen zavzpomínat, na kolik peněz a námahy vyšlo převedení slov Ferdinanda Piëcha v realitu - hlavně kvůli tomu Bugatti Veyron patří k nejprodělečnějším automobilovým kreacím, jaké kdy vznikly. U takového Develu Sixteen by ale bylo třeba vše ještě znásobit, a to ani nezmiňujeme vývoj pneumatik či dalších „detailů”, které by danou rychlost snesly.

Při pohledu na přiložená videa navíc um tvůrců a kvalita jejich kreace vzbuzují značné obavy, neboť stačí na prvním snímku přeskočit první minutu a spatříme chlapíka leštícího přední část, jak pohne jedním z čelních panelů. Jistě, ani koncepty Volkswagenu nedisponují na autosalonech zrovna prvotřídním zpracováním, k takovému faux pas však mají daleko.

Uvidíme tedy, zda se ještě někdy s touto kreací setkáme. A pokud ano, pak by nás rozhodně zajímala cena. Bez patřičného zázemí se totiž dá předpokládat, že za jeden Devel Sixteen byste si mohli pořídit několik Bugatti, včetně garáže i několikapatrové vily. A k tomu se zřejmě odhodlá jen málokdo...


Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 1 - Devel Sixteen videoscreen 01Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 2 - Devel Sixteen videoscreen 02Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 3 - Devel Sixteen videoscreen 03Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 4 - Devel Sixteen videoscreen 04Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 5 - Devel Sixteen videoscreen 05Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 6 - Devel Sixteen videoscreen 06Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 7 - Devel Sixteen videoscreen 07Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 8 - Devel Sixteen videoscreen 08Devel Sixteen: neznámý supersport chce s 5 000 koňmi jezdit 560 km/h - 9 - Devel Sixteen videoscreen 09
Devel Sixteen vypadá působivě a má ještě zajímavější parametry. Do výroby ale zřejmě nikdy nedorazí

Zdroje: WorldCarFans, GT Spirit

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.