Honda Civic 2013: americký model dostal facelift, po pouhých 18 měsících

Na autosalonu v Los Angeles se opět představí jinak stylizovaná Honda Civic. Kromě jiného vzhledu slibuje i kvalitnější materiály a lepší jízdní vlastnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Honda Civic 2013: americký model dostal facelift, po pouhých 18 měsících

13.11.2012 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Honda Civic 2013: americký model dostal facelift, po pouhých 18 měsících

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na autosalonu v Los Angeles se opět představí jinak stylizovaná Honda Civic. Kromě jiného vzhledu slibuje i kvalitnější materiály a lepší jízdní vlastnosti.

Nahradit nový model faceliftem pouhých 18 měsíců po premiéře je opravdu pozoruhodné. Přesto tento případ není zcela ojedinělý. Ostatně, Aston Martin tímto způsobem představil a posléze zabil model Virage, který posloužil jako vsuvka mezi novou a starší generací DB9. Nyní se svou modernizací přichází Honda, která na autosalonu v Los Angeles vyrukuje s faceliftem deváté generace modelu Civic. Ten přitom na severoamerický trh dorazil v lednu loňského roku (Evropa měla 13 měsíců zpoždění).

Na jednu stranu by nemuselo jít o velké překvapení. Civic krátce po svém debutu zmizel ze seznamu doporučovaných vozů magazínu Consumer Reports, který devátou generaci ohodnotil 61 body, zatímco ta předchozí jich získala 78. Šéf Hondy Takanobu Ito pak ještě prohlásil, že novinka nikdy nebyla tím vozem, jakým měla být. Čímž jen přilil oleje do ohně.

Jenže samotní zákazníci s názory nezávislého recenzenta a šéfa Hondy poněkud nesouhlasili, což se projevilo prodejem 234 029 exemplářů. To ve srovnání s rokem 2010 znamená nárůst ve výši 40 %, tedy něco, o čem ostatní automobilky mohou jen snít. Té japonské to ale očividně nestačí.

Probuzení nastane za měsíc ve městě andělů, kde se představí Civic vyzdobený mnohem svalnatějším vzhledem ve stylu nového Accordu. Nové budou nárazníky, modelový rok 2013 pak dostane i jiná světla a čelní masku. Kromě toho se bude modernizovat v interiéru, který získá kvalitnější materiály.

Honda pak chce dále navýšit ochranu pasažérů a vylepšit jízdní vlastnosti, o což se zaslouží nové bezpečnostní prvky a úpravy podvozku. Bude tak zajímavé sledovat, co na to řeknou v Consumer Reports a hlavně jak na facelift odpoví zákazníci.

Stejně tak se můžeme dotazovat, zda se podobného omlazení dočká i evropská verze Hondy Civic. Na její vzhled totiž koukáme skrze více prstů než na ten americký.


Honda Civic 2013: americký model dostal facelift, po pouhých 18 měsících - 1 - Honda Civic 2013 americky facelift 01Honda Civic 2013: americký model dostal facelift, po pouhých 18 měsících - 2 - Honda Civic 2013 americky facelift 02
Honda Civic 2013: americký model dostal facelift, po pouhých 18 měsících - 3 - Honda Civic 2013 americky facelift 03Honda Civic 2013: americký model dostal facelift, po pouhých 18 měsících - 4 - Honda Civic 2013 americky facelift 04
Facelift deváté generac Hondy Civic dodal modelu stylistické linie Accordu

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.