Lada Largus VIP: že by nové auto pro prezidenta? Ano, ale ne Putina

Novinka z Togliatti dostala černá litá kola, černě lakovanou střechu nebo kožené doplňky a falešné dřevo v interiéru. Mechanicky je však stále stejná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Largus VIP: že by nové auto pro prezidenta? Ano, ale ne Putina

18.8.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Lada Largus VIP: že by nové auto pro prezidenta? Ano, ale ne Putina

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka z Togliatti dostala černá litá kola, černě lakovanou střechu nebo kožené doplňky a falešné dřevo v interiéru. Mechanicky je však stále stejná.

Ruská značka Lada se na domácí autosalon v Moskvě připravuje opravdu zodpovědně. Představit totiž hodlá nejen zcela nový model Vesta, ale také řadu zvláštních verzí těch existujících. Z nich jmenovat můžeme třeba Kalinu Sport nebo Nivu Urban, nově pak také Largus VIP. Pod noblesně znějícím názvem se přitom neskrývá nic jiného než vůz určený speciálně pro prezidenta.

Pokud však máte v této chvíli dojem, že už se začalo naplňovat nedávné rozhodnutí premiéra Medveděva o tom, že ruští pohlaváři budou muset jezdit ruskými vozy a prezident Putin možná dostane Ladu, trochu vás zklameme. Oním prezidentem je totiž míněn Bo Andersson, šéf AvtoVAZu.

Na druhou stranu lídr Ruska by asi do Lady Largus VIP nastoupit nemohl už jen kvůli tomu, že vozu chybí pancéřování. Místo toho tu máme novinku, která se zaměřuje na prémiový vzhled a výbavu. Zvenčí tak máme tu čest s bílou karoserií, se kterou kontrastují černě lakovaná střecha a litá kola. Nechybí mlhovky, zatmavené středové sloupky nebo chromové střešní ližiny, tím ale odklon od série víceméně končí.

Za dalšími změnami musíme do interiéru, který hostí kůží potažený volant a sedadla nebo imitaci dřevěných obkladů. Spatřit můžeme rádio či manuální klimatizaci, v tomto případě však již jde o standardní výbavu, i když známou z vyšších úrovní výbavy. To je ale v rámci změn vše, sériový je i 1,6litrový čtyřválec produkující 136 koní.

Jisté aktuálně nejsou ani plány Lady s tímto modelem, možné je ovšem zacílení na bohatší klientelu. Krátká tisková zpráva totiž zmiňuje jen tolik, že prvními majiteli-testery bude vedení AvtoVAZu. To tedy zjevně na vlastní pozadí vyzkouší, zda je novinka dost noblesní, aby mohla zamířit do prodeje.


Lada Largus VIP: že by nové auto pro prezidenta? Ano, ale ne Putina - 1 - Lada Largus VIP prvni foto 01Lada Largus VIP: že by nové auto pro prezidenta? Ano, ale ne Putina - 2 - Lada Largus VIP prvni foto 02Lada Largus VIP: že by nové auto pro prezidenta? Ano, ale ne Putina - 3 - Lada Largus VIP prvni foto 03
Lada Largus VIP dostala doplňky exteriéru a interiéru, mechanicky však nabízí i nadále jen 136 koní

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše