Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře

Nástupce modelu Yeti změní nejen název, ale i vzhled. Nebude již tak vyhraněný, místo toho lépe zapadne do koncernové i škodovácké nabídky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře

27.4.2017 | Petr Prokopec | 29 příspěvků

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nástupce modelu Yeti změní nejen název, ale i vzhled. Nebude již tak vyhraněný, místo toho lépe zapadne do koncernové i škodovácké nabídky.


Tip: Škoda už nám nový Karoq i oficiálně ukázala a řekla o něm všechno důležité. Tady je 8 věcí, které o něm musíte vědět.


Kde jsme včera skončili, tam můžeme dnes pokračovat. Tedy u druhé generace Škody Yeti, která do showroomů mladoboleslavské automobilky nejspíše dorazí pod názvem Karoq. Změna jména sice prozatím nebyla značkou oficiálně potvrzena, s ničím jiným ale již nepočítáme. V nejistotě navíc nejspíše budeme jen krátce, Škoda totiž již na zítřejší ráno chystá várku informací a možná i fotografií, byť auto samotné na nich bude dozajista halit kamufláž.

Slavnostní odhalení novinky je naplánováno na 18. květen, přičemž zatímco Kodiaq debutoval v německém Berlíně, Karoq zamíří do švédského Stockholmu. Je ale na co čekat? Kontury vozu nám do značné míry přiblížilo již včerejší video s už méně maskovaným prototypem testujícím na dálnici, to ovšem kvalitou zrovna nehýřilo. Dnes tu pro vás tedy máme fotky stejně maskovaného vozu pořízené z bezprostřední blízkosti, ze kterých jsou jasně patrné i detaily. Není tedy již pochyb, že Karoq bude český Seat Ateca.

Změny lze samozřejmě očekávat zejména u čelních partií, které ozdobí škodovácká maska chladiče a tradiční znak. Jinak profilovaný bude také nárazník, respektive nárazníky - změny lze očekávat také vzadu. S tím souvisí i modifikace světlometů, jiná pak nejspíše bude i na přední lampy navazující kapota motoru. A vsadit lze také na specifický design litých kol či poklic plecháčů.

Na první pohled se zdá, že jde o nespočet změn, ty se ale skutečně budou skrývat pouze v detailech. Z boku nejspíše budete mít potíž české a španělské SUV od sebe rozeznat. Neodlišilo by je ani to, pokud by, jak se spekuluje v zákulisí, Karoq dostal pár milimetrů navíc, které vylepší prostornost kabiny.

Samotná technika se již lišit nebude, pod odlišnou karoserií opětovně najdeme modulární platformu MQB a koncernové motory. Základem se stanou litrové tříválce, mimo ně Karoq bude pohánět také 1,5litrový čtyřválec. Dále lze čekat 1,6litrový a dvoulitrový turbodiesel, vybírat bude možné i mezi manuály, automaty či systémem 4x2 a 4x4.

Nabídka bude široká, ceny nejspíše odstartují okolo 470 tisíc, za které lze koupit Seat Ateca se základní úrovní výbavy Reference a litrovým motorem naladěným na 115 koní. Na potvrzení těchto spekulací ale bude třeba vyčkat o trochu déle než do poloviny května. Prodej by totiž měl být zahájen až na podzim po živém debutu ve Frankfurtu.


Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 1 - Skoda Karoq spy z blizka 01Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 2 - Skoda Karoq spy z blizka 02Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 3 - Skoda Karoq spy z blizka 03Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 4 - Skoda Karoq spy z blizka 04Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 5 - Skoda Karoq spy z blizka 05Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 6 - Skoda Karoq spy z blizka 06Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 7 - Skoda Karoq spy z blizka 07Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 8 - Skoda Karoq spy z blizka 08Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 9 - Skoda Karoq spy z blizka 09Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 10 - Skoda Karoq spy z blizka 10Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 11 - Skoda Karoq spy z blizka 11
Škoda Karoq byla nafocena zblízka...

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 12 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 05Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 13 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 18Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 14 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 03Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 15 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 09Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 16 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 06_2Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 17 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 02Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 18 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 50Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 19 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 51Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 20 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 49Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 21 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 60Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 22 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 62Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 23 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 64
...příbuznost se Seatem Ateca vážně nezapře

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 24 - Skoda Karoq ilustrace nove 01Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 25 - Skoda Karoq ilustrace nove 02
Nejnovější ilustrace ukazují i pravděpodobný vzhled nemaskovaného auta

Petr Prokopec

Diskuze 29 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše