Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo

Třetí generace mnichovského roadsteru se chce vrátit ke sportování. Možná tak kromě nízké hmotnosti dorazí i Z4 M s výkonem 430 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo

27.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Třetí generace mnichovského roadsteru se chce vrátit ke sportování. Možná tak kromě nízké hmotnosti dorazí i Z4 M s výkonem 430 koní.

O nové generaci mnichovského roadsteru se spekulovalo již několikrát. Není tak jisté, zda se novinka objeví pod názvem BMW Z5, stejně jako mnoho nevíme o motorech. Pokud ovšem vůz vznikne ve spolupráci s Toyotou, pak rozhodně pod jeho dlouhou kapotou nebude chybět hybridní pohonná jednotka. To se ovšem nezdá být příliš pravděpodobné, neboť s Toyotou chtějí vyrobit spíše novou Z3 a v Mnichově již před časem ohlásili návrat ke kořenům. A ten se s elektromotorem zrovna moc nerýmuje.

O pohonných jednotkách tak můžeme nadále spekulovat, jedna by ovšem jistá být měla. BMW totiž zvažuje, že by znovuoživilo vrcholnou verzi Z4 M, přičemž ta by pak pod kapotu logicky dostala přeplňovaný třílitrový šestiválec, jež v modelech M3 a M4 produkuje 431 koní. Obdobná síla by tedy mohla putovat i na zadní kola roadsteru.

Nad převodovkou raději nebudeme spekulovat, místo toho se podíváme na hmotnost. Ta by oproti stávajícímu provedení měla jít dolů o nějakých 90 kilogramů, což prý bude spojené s absencí pevné skládací střechy. Místo ní by totiž nové BMW Z4 mělo dostat plátno, jež šetří hmotnost i prostor (ovšem zvyšuje hlučnost).

S touto koncepcí a silou by přitom asi nebyl problémem sprint z klidu na stovku za nějaké 4 sekundy, což by se BMW více než hodilo do krámu. Mnichovská značka by totiž měla alespoň částečnou odpověď na sportovní modely od Audi a Mercedesu. Na skutečný supersport si totiž dozajista ještě pár let počkáme.

Nic bližšího ovšem již není známo, snad kromě data představení, které je naplánováno na příští rok. Dá se přitom předpokládat, že zvolenou lokací bude autosalon v Detroitu . tamtéž totiž před pěti léty debutovalo stávající provedení.


Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 1 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 01Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 2 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 02Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 3 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 03Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 4 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 04Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 5 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 05Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 6 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 06Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 7 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 07Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 8 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 08Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 9 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 09Nové BMW Z4 dostane znovu plátěnou střechu a verzi M, zhubne o 90 kilo - 10 - BMW Z5 render by Alexander Imnadze 10
Nová generace BMW Z4 by se měla představit příští rok v lednu

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše