Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné

Modernizovaný španělský hatchback se od stávajícího provedení vizuálně liší jen minimálně. Více změn se skrývá pod kapotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné

28.6.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Modernizovaný španělský hatchback se od stávajícího provedení vizuálně liší jen minimálně. Více změn se skrývá pod kapotou.

Odhalení faceliftovaného Seatu Leon je nepochybně na spadnutí. Již na počátku května jsme si totiž mohli představit nový čelní nárazník, který bude španělský hatchback od letošního roku zdobit. Nyní tu pro změnu máme rovnou záběry celého vozu, a to zepředu i zezadu. Prohlédnout si tedy můžeme veškeré venkovní změny, kterých sice není málo, nicméně jsou drobného charakteru. Hra na hledání pěti rozdílů tedy začíná.

Jak se asi dalo očekávat, největším rozdílem je onen přední nárazník, v jehož případě jsou hlavní novinkou jinak profilované boční „kapsy“ s integrovanými mlhovkami. Lehce pozměněn byl také centrální otvor a novým výpletem i logem značky se chlubí maska chladiče. Dále si můžeme povšimnout odlišné grafiky světlometů, jejich celkový tvar ale zůstal vůči dřívějšku nezměněn. Odlišná tedy není ani kapota, ani blatníky.

Přesunout se můžeme na bok, kde jedinou novinkou bude odlišný design litých kol. Velké množství změn pak není spojeno ani se zádí, kde pro změnu můžeme zmínit pouze opětovně lehce modifikovanou grafiku světlometů a odlišné vybrání pro registrační značku. Tím nám ale modernizace končí, soudě alespoň podle nepříliš kvalitních fotek.

Vyjma toho se dá očekávat pár zásahů uvnitř, které budou mít spojitost hlavně s odlišným čalouněním nebo vylepšenými multimédii. Pod kapotou se pak dozajista objeví litrový tříválec 1,0 TSI, který již „zdobí“ i příď ostatních koncernových modelů postavených na platformě MQB. To jsme ale skutečně na konci modernizace, která se naživo ukáže v Paříži.


Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné - 1 - Seat Leon FR 2016 facelift nove spy foto 01Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné - 2 - Seat Leon FR 2016 facelift nove spy foto 02
Faceliftovaný Seat Leon byl nafocen bez maskování

Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné - 3 - Seat Leon FR 2016 facelift nove spy foto 03Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné - 4 - Seat Leon FR 2016 facelift nove spy foto 04
Největší změnou je přitom nový nárazník...

Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné - 5 - Seat Leon FR 2016 facelift nove spy foto dalsi 01Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné - 6 - Seat Leon FR 2016 facelift prvni foto unik 01Seat Leon 2016: facelift nafocen bez maskování, změny jsou vážně drobné - 7 - Seat Leon FR 2016 facelift prvni foto unik 02
...který jsme si mohli prohlédnout již dříve

Zdroj: Decoches

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše