SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu

Qoros Evropu po fiasku opouští, přesto si právě Starý kontinent vybral k tomu, aby poprvé ukázal světu svou klíčovou automobilovou novinku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu

17.10.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek

SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Qoros Evropu po fiasku opouští, přesto si právě Starý kontinent vybral k tomu, aby poprvé ukázal světu svou klíčovou automobilovou novinku.

Dávat si rovnítko mezi působení Qorosu v Evropě a působení sedláků u Chlumce není tak pomýlené, jak by se z časové vzdálenosti těchto dvou událostí v historii lidstva mohlo zdát. Čínská značka prodala loni v Evropě 51 aut a přesně s touto bilancí se rozhodla to na Starém kontinentu zabalit. Ad acta tedy byly založeny plány na úspěšný lov zákazníků s modelem 3 Hatchback, 3 Wagon nebo 3 City SUV a po evropských silnicích bude korzovat jen pár kusů vzácných, leč nechvalně proslulých sedanu stejné řady, jehož jediným úspěchem bylo vysoké hodnocení v crash testu.

Že se Qoros nebude - alespoň prozatím - dále pokoušet přijít na kloub choutkám evropské klientely ale neznamená, že boj o zákazníka vzdá úplně. Včera jsme vám ukázali další model firmy, větší SUV Qoros 5 na špionážních fotkách a dnes vám jej můžeme představit v plné kráse. Místo jeho premiéry přitom dává tušit, že ani snahu prorazit v Evropě Qoros tak úplně nevzdává.

Vůz se totiž představil na Milan Expo, což ovšem není autosalon, ale spíše velká módní přehlídka. To vysvětluje nejen podivné fotografie, které také uvidíte v přiložené galerii, ale i fakt, že se o autě krom jeho vzhledu prakticky nic nedozvíte. Qoros prostě vůz ukázal a řekl, jakým že ztělesněním je stylu, módy a soudobých trendů, dále už dodal pouze tolik, že poněkud „automobilovější” premiéru uspořádá na autoshow v Guangzhou, která začíná skoro přesně za měsíc - 20. listopadu.

Pro tuto chvíli si tedy můžete vůz především pořádně prohlédnout a sami posoudit, jak moc věrohodně slova o stylovosti Qorosu 5 zní. Z oficiálních technických detailů už můžeme dodat pouze tolik, že auto stojí na 19" kolech a vystaveno bylo poprvé (vcelku pochopitelně) ve své nejvyšší výbavové specifikaci.

Z těch neoficiálních můžeme zopakovat, že auto by mělo být 4 587 mm dlouhé, 1 878 mm široké a 1 676 mm vysoké. Pod kapotou by se pak měl nacházet motor 1,6 turbo o výkonu 114 kW (156 koní), který míří na kola přes šestistupňový automat se dvěma spojkami. Jestli jde o všechna kola nebo jen přední, je otázkou, to se dozvíme až po čínské premiéře, stejně jako další dosud neznámé podrobnosti.


SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 1 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 01SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 2 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 02SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 3 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 03SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 4 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 04SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 5 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 05SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 6 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 06SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 7 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 07SUV Qoros 5 oficiálně odhaleno. V Evropě, nikoli však pro Evropu - 8 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 08
SUV Qoros 5 nepřichází s ničím dramaticky novým, nezajímavé ale není

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše