Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce

Ač japonský off-road v rámci modernizace dostane atraktivnější vzhled a o trochu více komfortu, technikou zůstane věrný svým kořenům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce

1.12.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ač japonský off-road v rámci modernizace dostane atraktivnější vzhled a o trochu více komfortu, technikou zůstane věrný svým kořenům.

V minulém týdnu jsme mohli referovat o novém produktovém plánu Suzuki, který počítá se šesti novými modely. Dva z nich v podobě městského mini Celerio a nové generace Vitary již známe, zbývající čtveřice je ovšem hudbou budoucnosti. Víme ovšem tolik, že se zaměří buď na zábavu, nebo na praktičnost. Existuje však výjimka, která potvrzuje pravidlo, a tím je nová generace Suzuki Jimny.

O tomto modelu jsme si původně mysleli, že by mohl být jedním z oněch čtyř modelů, nové informace však naznačují, že stát bude zcela stranou standardní nabídky. Pro japonskou automobilku je totiž Jimny stejnou legendou jako třeba pro Land Rover model Defender. Příští generace se tak stane jen evolucí současné koncepce, díky čemuž zřejmě opět dorazí i žebřinový rám.

Právě toto řešení společně s krátkým rozvorem, úzkým rozchodem kol a pohonem všech kol je důvodem, proč se Jimny nezastaví před jakýmkoliv terénem. Jelikož navíc jeho základní výbava je velmi spartánská (v zahraničí nedostanete standardně ani topení, natož klimatizaci, se kterou lze počítat na českém trhu), korunuje veškeré jeho schopnosti velmi nízká cena.

Z toho důvodu automobilka kupříkladu v takové Velké Británii nemusí vůz jakkoliv propagovat a přesto každoročně prodá na 1 500 exemplářů, úspěšný je hlavně mezi zemědělci. To sice není zrovna extrémní množství, obdobných úspěchů ovšem Jimny dosahuje po celém světě. Není proto divu, že Suzuki nehodlá na osvědčeném receptu nic měnit a vůz nám bude i v budoucnu servírovat v podobném hávu jako doposud.

To ovšem neznamená, že by japonská automobilka za pár let přišla pouze s obměněnou selekcí laků a litých kol, jako je tomu při faceliftu. Dočkat bychom se měli většího množství moderních technologií, které počítají třeba s kontrolovaným sjezdem svahů nebo rozjezdem do kopce. Interiér by pak měl přihodit na komfortu, zatímco exteriér bude nepatrně přitažlivější.

Mimo to pak dozajista dorazí i pohonné jednotky, které výrazným způsobem poníží spotřebu. Po stránce jízdní dynamiky toho ale mnoho očekávat nelze, neboť i nová generace má favorizovat terén a polní cesty před vyasfaltovanými vozovkami. Dorazit přitom má někdy v závěru roku 2016 a prodej odstartuje v období následujícím.


Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 1 - 2015 suzuki jimny 4sport 04Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 2 - 2015 suzuki jimny 4sport 05Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 3 - 2015 suzuki jimny 4sport 06Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 4 - 2015 suzuki jimny 4sport 07Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 5 - 2015 suzuki jimny 4sport 08Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 6 - 2015 suzuki jimny 4sport 09Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 7 - 2015 suzuki jimny 4sport 10Suzuki Jimny 2017: nová generace bude jen evolucí, dál chce cílit na zemědělce - 8 - 2015 suzuki jimny 4sport 11
Suzuki Jimny se pyšní působivými terénními schopnostmi. Nová generace má právě toto renomé zachovat

Zdroj: Top Gear

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.