Suzuki SX4 2013: facelift přistižen v Číně, v Evropě ho zřejmě neuvidíme

Asijské Suzuki SX4 ignoruje existenci konceptu S-Cross. Letos se tak dočká výrazné vizuální modernizace, pod kapotou ale zůstane vše při starém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Suzuki SX4 2013: facelift přistižen v Číně, v Evropě ho zřejmě neuvidíme

6.2.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Suzuki SX4 2013: facelift přistižen v Číně, v Evropě ho zřejmě neuvidíme

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Asijské Suzuki SX4 ignoruje existenci konceptu S-Cross. Letos se tak dočká výrazné vizuální modernizace, pod kapotou ale zůstane vše při starém.

Jen před malou chvilkou jsme vás informovali o produkční verzi konceptu Suzuki S-Cross, která se ukáže na autosalonu v Ženevě. Sériový název tohoto crossoveru je sice nejistý, podle všeho jde ale prostě a jednoduše o novou generaci modelu SX4. Jisti si tím ale pořád být nemůžeme, přičemž důvodem jsou aktivity značky na asijském trhu.

V Číně a Indonésii totiž Suzuki ve spolupráci se společností Chang'an Automotive Group vyrábí a prodává první generaci SX4 ve formě hatchbacku i sedanu. Právě tyto vozy se letos dočkají výrazné modernizace, přičemž prodávat se i nadále budou pod svým původním názvem. Nebylo by asi nic zvláštního, kdyby stejně pojmenovaná produkční verze konceptu S-Cross představovala na starém kontinentu jiné auto, stejně tak je ale možné, že S-Cross bude představovat úplné jiný model a současná SX-4 se dočká faceliftu, která před sebou právě vidíme.

Je to tedy méně pravděpodobné, ale co kdyby přece jen? Bez ohledu na rozřešení tohoto rébusu se ale můžeme podívat na to, co přinejmenším asijské klienty nemine. Z dostupných fotografií zcela nemaskovaného auta je zřejmé, že vůz dostane nové čelní i zadní světlomety, přepracované nárazníky a jinou přední masku. Vizuální proměna je tak poměrně výrazná, obliny nahradily o poznání ostřejší hrany.

Do interiéru nevidíme, leccos o technice je ale známo. Vůz by měl v Číně dostat protažený rozvor o cca 50 milimetrů, po stránce motorické se pak prý žádné velké změny nechystají - to by znamenalo zachování1,6litrového a 1,8litrového benzinového čtyřválce v nabídce spolu s manuální převodovkou nebo CVT. Standardem bude nadále pohon předních kol, alternativou čtyřkolka.


Suzuki SX4 2013: facelift přistižen v Číně, v Evropě ho zřejmě neuvidíme - 1 - Changan-Suzuki SX4 2013Suzuki SX4 2013: facelift přistižen v Číně, v Evropě ho zřejmě neuvidíme - 2 - Changan-Suzuki SX4 2012Suzuki SX4 2013: facelift přistižen v Číně, v Evropě ho zřejmě neuvidíme - 3 - Changan-Suzuki SX4 2013 vs 2012 01Suzuki SX4 2013: facelift přistižen v Číně, v Evropě ho zřejmě neuvidíme - 4 - Changan-Suzuki SX4 2013 vs 2012 02
Asijská verze Suzuki SX4 se letos dočká především vizuálního faceliftu

Zdroj: Auto.163.com

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.