Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML

Vulcan v silniční verzi dostane nejspíš jiný výfuk, jiná světla a pár dalších změn. Nárazové testy se budou simulovat na počítači.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML

20.4.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vulcan v silniční verzi dostane nejspíš jiný výfuk, jiná světla a pár dalších změn. Nárazové testy se budou simulovat na počítači.

Existují sporťáky, které vznikly jen pro okruh; jedním z nejnovějších zástupců tohoto druhu je Aston Martin Vulcan a neméně známý zástupce je McLaren P1 GTR. Stejně tak existují zákazníci, kteří si přejí s takto extrémními stroji jezdit nejen po okruzích, ale také po veřejných silnicích. Běžně to nejde, tato auta nemají silniční homologaci.

Jenže kde je poptávka, vždy vzniká nabídka. McLareny P1 GTR upravuje firma Lanzante, u Vulcanu přichází s možností konverze do silniční specifikace britská společnost RML s pověřením samotné automobilky. Podrobnosti o tom, co všechno bude muset být upraveno, zatím nejsou známy. Dá se ale očekávat změna u výfukového systému, odpružení a světlé výšky - a samozřejmě čehokoliv, co si bude zákazník přát. Otázkou mohou být Spojené státy, které jsou proslulé problémy s přihlášením nejen aut takto unikátních, ale i normálních silničních, jen v USA nehomologovaných. Aktuálně jsou ve Státech dva Vulcany. V Evropě to ale potíž nebude, Spojené království je vyhlášené opakem a tamní homologace je platná v celé Evropské unii.

„Když jsme s Vulcanem šli na trh, někteří potenciální zájemci váhali, protože jsme nenabízeli silniční variantu. Od začátku jsme nechtěli z Vulcanu dělat silniční auto, protože David King se svým týmem by nemohli udělat tak úchvatný stroj. RML se ale přihlásilo, že zvládne přestavbu,” řekl Autocaru šéf Astonu Andy Palmer.

„Vývoj zabral čas, bylo potřeba zjistit, co je z technického hlediska možné, ale očekáváme, že čtyři nebo pět majitelů této nabídky využije. Aktuálně jednáme o prodejích dalších dvou aut a vypadá to, že právě možnost přestavby na silniční verzi bude pro tyto zákazníky důležitá,” dodal a potvrdil tak, že nejednomu zákazníkovi se nelíbí idea auto jen dovézt na okruh na podvalu, tam s ním jezdit a zase ho odtáhnout do garáže.

Přestavba u firmy RML by měla trvat zhruba tři týdny a její cena není známa, ale bude se odvíjet od toho, co všechno bude potřeba změnit a co dalšího bude zákazník chtít přidat nebo naopak odebrat. Emisní zkoušky jsou jasné, bude prováděna také počítačová simulace nárazového testu. A některé úpravy jsou Astonem zakázané - např. zásahy do ochranné klece.


Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 1 - Aston Martin Vulcan zive 01Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 2 - Aston Martin Vulcan zive 02Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 3 - Aston Martin Vulcan zive 03Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 4 - Aston Martin Vulcan zive 04Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 5 - Aston Martin Vulcan zive 05Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 6 - Aston Martin Vulcan zive 06Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 7 - Aston Martin Vulcan zive 07Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 8 - Aston Martin Vulcan zive 08Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 9 - Aston Martin Vulcan zive 09Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 10 - Aston Martin Vulcan zive 10Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 11 - Aston Martin Vulcan zive 11
Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 12 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 01Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 13 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 02Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 14 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 03Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 15 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 04Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 16 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 05Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 17 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 06Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 18 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 07Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 19 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 08Aston Martin Vulcan nakonec může i na silnice, úpravu zajistí Aston s RML - 20 - Aston Martin Vulcan vs Avro Vulcan 09
Aston Martin Vulcan se odhalil loni v únoru a stihl se od té doby ukázat i po boku stejně pojmenovaného letounu

Zdroj: Autocar

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše