Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu

Novodobá reinkarnace německého sporťáku by dle značky oslovila jen málo zákazníků. Její čelní maska s chromovými křidélky ale do produkce dorazit má.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu

1.2.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novodobá reinkarnace německého sporťáku by dle značky oslovila jen málo zákazníků. Její čelní maska s chromovými křidélky ale do produkce dorazit má.

Opel v posledních týdnech nemalou měrou šponoval nadšení sportovních fanoušků. Německá automobilka totiž oznámila, že na autosalonu v Ženevě odhalí moderní interpretaci modelu GT. Zatím sice jen ve formě konceptu, podle spekulací ovšem studie měla být pouze předzvěstí sériového modelu, který by měl dorazit zhruba ve dvouletém horizontu. Mluvčí automobilky však nyní veškeré tyto dohady popřel s tím, že novodobé GT má pouze ovlivnit budoucnost stejným způsobem jako před pár lety studie Monza.

Koncept GT „je pouhou studií, která má představit inovace, jenž se možná jednoho dne objeví na produkčním modelu Opelu,“ uvedl mluvčí značky. „Musíme počkat a analyzovat reakce, nicméně toto je okrajový segment, který se navíc zmenšuje. Musíme se na celou záležitost podívat velmi podrobně, nicméně i kdybychom se nakonec rozhodli pro výrobu sportovního automobilu, pak stoprocentně nejde o něco, co by na trhu mohlo být příští nebo přespříští rok.“

Naděje tedy umírá poslední, ovšem aktuálně s příchodem nového Opelu GT raději nepočítejme. Zvláště když se ukázalo, že koncept nebyl postaven na bázi nové generace Astra, jak se spekulovalo, ale na platformě počítající s pohonem zadních kol. Ta aktuálně nepodpírá žádný s mainstreamových modelů značky a byť nejspíše půjdeo architekturu Alpha, která pochází od GM, její adopce Opelem pro vlastní výrobní program by jistě nebyla jednoduchým úkonem.

A přestože zmiňovaná platforma patří mezi ty levnější, rozhodnutí automobilky nejspíše bude negativní i po vyhodnocení kladných reakcí publika. Dá se tedy předpokládat, že nejsportovnějším modelem Opelu bude nadále Astra OPC, jejíž nová generace by měla dorazit v příštím roce. Pod kapotou by přitom měla zaměstnat přeplňovanou jedna-šestku, která bude zhruba 300 koňmi zásobovat pouze přední nápravu.

Na zadokolku s logem Opelu, tedy zřejmě můžeme zapomenout. Namísto celého vozu by do budoucna měla do produkce dorazit hlavně nová čelní maska s chromovými křídélky, dost možná se pak v některých vozech dočkáme tříválce s výkonem navýšeným na 145 koní. Tím ale nejspíše celá mise bude u konce...


Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 1 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 01Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 2 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 02Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 3 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 03Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 4 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 04Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 5 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 05Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 6 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 06Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 7 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 07Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 8 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 08Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 9 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 09Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 10 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 10Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 11 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 11Nový Opel GT nebude, automobilka ho zavrhla ještě před premiérou konceptu - 12 - Opel GT 2016 koncept prvni sada 12
Opel GT nakonec do výroby nedorazí, koncept má pouze ovlivnit budoucnost značky jako před pár lety Monza

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.