Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem

S holandskou automobilkou to jde od deseti k pěti. Riziko dražby jeho majetku a neplacení mezd zaměstnancům teď následuje hrozba vystěhování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem

7.11.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

S holandskou automobilkou to jde od deseti k pěti. Riziko dražby jeho majetku a neplacení mezd zaměstnancům teď následuje hrozba vystěhování.

Automobilka Spyker, která se snažila o záchranu Saabu si evidentně ukousla až moc velké sousto. Pravděpodobně už neměla dostatek finančních prostředků, a tak se pokusila jakožto majoritní akcionář o prodej svého podílu ve švédské značce čínské firmě Youngman. Avšak kvůli licenčnímu ujednání s General Motors mu to nebylo umožněno a nepomohla ani žaloba u soudu na GM o tři miliardy dolarů. Od té doby to s ním jde poměrně rychle z kopce.

Značné potíže měla firma hlavně na počátku letních prázdnin, kdy u ní holandské úřady evidovaly vysoké daňové nedoplatky. Kvůli nim hrozila značce nucená aukce vzácných prototypů, závodních speciálů i monopostů F1, avšak šéfovi automobilky Victoru Mullerovi se na poslední chvíli podařilo danou hrozbu odvrátit, zřejmě tak ovšem učinil na úkor třetí strany, kterou zjevně reprezentovali zaměstnanci Spykeru. A proslýchá se, že ti nedostanou zaplaceno, dokud se situace u firmy nezlepší.

Možná bychom raději byli v tomto smyslu pozitivní, jenomže vypadá to, že lépe už bylo. Podle posledních zpráv se totiž Spyker řítí do dalších nesnází, protože automobilka nezaplatila od prvního čtvrtletí tohoto roku za pronájem prostor, v nichž sídlí. Pronajímatel budovy chce tedy společnost logicky ze své nemovitosti vystěhovat. Evidentně už došlo na soudní proces, který rozhodl tak, že Spyker buď okamžitě uhradí dlužnou částku a zůstane, nebo zaplatí 152 tisíc Euro (4,22 milionu korun), vyklidí zařízení a následně bude splácet poplatky a úroky z prodlení tak dlouho, dokud nebude splacen celý dluh.

To nezní zrovna povzbudivě. Přitom generální ředitel Victor Muller tvrdí, že finanční prostředky sežene v řádu dní a pak se hodlá teprve věnovat rozhodování, zda na původním místě Spyker zůstane, nebo zda půjde do sousední budovy, kterou údajně vlastní. Tak či onak je prý vše v pořádku. Pokud je takový optimista, budiž mu to ku prospěchu, je ale zřejmé, že jeho firma se neobyčejnému zdraví netěší a na dveře možná klepe i bankrot. Jak rádi bychom se mýlili. Nechme se ale překvapit.


Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 1 - Spyker B6 Venator nova sada 01Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 2 - Spyker B6 Venator nova sada 02Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 3 - Spyker B6 Venator nova sada 03Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 4 - Spyker B6 Venator nova sada 04Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 5 - Spyker B6 Venator nova sada 05Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 6 - Spyker B6 Venator nova sada 06Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 7 - Spyker B6 Venator nova sada 07Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 8 - Spyker B6 Venator nova sada 08Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 9 - Spyker B6 Venator nova sada 09Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 10 - Spyker B6 Venator nova sada 10Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 11 - Spyker B6 Venator nova sada 11Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 12 - Spyker B6 Venator nova sada 12Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 13 - Spyker B6 Venator nova sada 13Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 14 - Spyker B6 Venator nova sada 14Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 15 - Spyker B6 Venator nova sada 15Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 16 - Spyker B6 Venator nova sada 16Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 17 - Spyker B6 Venator nova sada 17Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 18 - Spyker B6 Venator nova sada 18Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 19 - Spyker B6 Venator nova sada 19Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 20 - Spyker B6 Venator nova sada 20Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 21 - Spyker B6 Venator nova sada 21Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 22 - Spyker B6 Venator nova sada 22Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 23 - Spyker B6 Venator nova sada 23Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 24 - Spyker B6 Venator nova sada 24Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 25 - Spyker B6 Venator nova sada 25Spyker se dále potýká s problémy, zřejmě už nemá ani na nájem - 26 - Spyker B6 Venator nova sada 26
Spyker nevykazuje známky zrovna dobré finanční kondice. Teď už mu dokonce hrozí i vyštěhování z jeho sídla. Na model B6 Venator tak zřejmě nedojde

Zdroj: Rechtspraak.nl přes Autoblog.nl

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše