Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí

Porota volící Evropský automobil roku (Car of the Year 2012) nepřekvapila, když nechala zvítězit dvojičku Opel Ampera/Chevrolet Volt.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí

5.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Porota volící Evropský automobil roku (Car of the Year 2012) nepřekvapila, když nechala zvítězit dvojičku Opel Ampera/Chevrolet Volt.

Letošní soutěž Car of the Year 2012 se přesunula do Ženevy, kam z pětatřiceti nominovaných automobilů postoupilo sedm finalistů. O přízeň jury se ucházely Citroën DS5, Fiat Panda, Ford Focus, Opel Ampera, Range Rover Evoque, Toyota Yaris a Volkswagen Up.

Po loňské výhře elektromobilu Nissan Leaf lze říci, že letos získal prvenství alespoň automobil, který ve svém pohybu není omezen dlouhým dobíjením a reálným dojezdem kolem 100 kilometrů. Na druhou stranu zde ale máme podobně kontroverzního vítěze, který má pod jménem Chevrolet Volt značné problémy s odbytem, dokonce takové, že GM muselo aktuálně na pět týdnů přerušit výrobu a zaměstnance poslat domů. Jeho akcie nezvýšily ani informace o normované, v reálu ale zcela nesmyslné spotřebě 1,2 l benzinu na 100 km.

Spojené státy považované za zemi zaslíbenou všem „zeleným“ automobilům byly ochotné vzít v roce 2011 na milost pouze necelých 7 600 Voltů a to General Motors vypomáhala s nákupem i státní správa (ostatně to samé se plánuje i v Německu).

Ani tato fakta ovšem neodradila porotu od volby Chevroletu Volt alias Opelu Ampera a členové jim jako jednomu zástupci přiřadili nejvíce bodů. Na druhém místě se umístil Volkswagen up!, takže kousek úspěchu jde také za Škodou Citigo a samozřejmě Seatem Mii. Třetí příčku obsadil Ford Focus.

Výsledky ankety Car of the Year 2012

1. Chevrolet Volt/Opel Ampera
2. Volkswagen up!/Škoda Citigo/Seat Mii
3. Ford Focus
4. Range Rover Evoque
5. Fiat Panda
6. Citroën DS5
7. Toyota Yaris


Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 1 - Opel Ampera produkcni zive 01Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 2 - Opel Ampera produkcni zive 02Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 3 - Opel Ampera produkcni zive 03Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 4 - Opel Ampera produkcni zive 04Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 5 - Opel Ampera produkcni zive 05Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 6 - Opel Ampera produkcni zive 06Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 7 - Opel Ampera produkcni zive 07Auto roku 2012: vítězem je Opel Ampera, i když o něj zákazníci nestojí - 8 - Opel Ampera produkcni zive 08
Ani srdce, ani rozum, tohoto vítěze zvolila politická korektnost

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.