Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti

Chystané novinky se zařadí mezi základní Caterham 165 a vrcholné provedení 620R. První vlaštovka má dorazit již na jaře příštího roku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti

28.11.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystané novinky se zařadí mezi základní Caterham 165 a vrcholné provedení 620R. První vlaštovka má dorazit již na jaře příštího roku.

Vývoj okolo Caterhamu v poslední době nebyl spojen zrovna s pozitivy. Na počátku roku jsme tu totiž měli rozepře britské značky s francouzským Renaultem, které vyústily rozchodem. Poté se začalo spekulovat, že automobilka je dokonce na prodej, to však její majitel Tony Fernandes záhy vyvrátil. Ovšem tak, že prodal tým Formule 1 a ponechal si pouze silniční divizi. Ta by nyní měla postupně vzkvétat, k čemuž jí mají dopomoci tři nové modely.

Všechny tři novinky se zařadí mezi základní Caterham 165 a vrcholnou verzi 620R, přičemž oproti minulosti, kdy se nabídka hemžila názvy jako Supersport, Roadsport nebo Superlight, adoptují numerologický systém. Ten má odkazovat na poměr výkonu a hmotnosti, jako je tomu u výše jmenovaných exemplářů. Takový základ totiž kupříkladu nabízí 81 koní při nějakých pěti stovkách kilogramů.

Prozatím ovšem není jasné, jaké verze konkrétně můžeme čekat a zda nejslabší z nich přijme za svůj tříválec od Suzuki, který pohání zmiňovaný Caterham 165. Jisté je ovšem tolik, že první vlaštovka by měla dorazit již na jaře příštího roku a do prosince se dočkáme zbývajících dvou. U všech pěti modelů pak máme očekávat i varianty R a S, kdy druhá zmiňovaná bude tou nejextrémnější.

Dané změny se přitom nemají dotknout modelů CSR, které mají se svým zavěšením ve stylu F1, rozšířeným šasí a zakázkovým stylingem zůstat separované od „běžnější“ části portfolia. Tím nové informace končí, další bychom se mohli dozvědět někdy okolo 8. ledna, kdy v Birminghamu začíná Autosport International, tedy show zaměřená na závodní a sportovní vozy.


Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti - 1 - Caterham Seven 165 nova sada 02Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti - 2 - Caterham Seven 165 nova sada 05Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti - 3 - Caterham Seven 165 nova sada 06Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti - 4 - Caterham 620R prvni sada 01Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti - 5 - Caterham 620R prvni sada 02Caterham chystá tři nové modely, názvem odkážou na poměr výkonu a hmotnosti - 6 - Caterham 620R prvni sada 03
Caterham na příští rok chystá tři nové modely, jež se v hierarchii firmy zařadí mezi základní provedení 165 a vrcholnou variantu 620R

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.