Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze

S modernizací je spojena nová čelní maska a přepracované světlomety či nárazníky. Pod kapotu se pak nastěhuje i elektromotor, alespoň v Japonsku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze

27.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

S modernizací je spojena nová čelní maska a přepracované světlomety či nárazníky. Pod kapotu se pak nastěhuje i elektromotor, alespoň v Japonsku.

Prodeje Nissanu Note na českém trhu nejsou zrovna závratné, od začátku ledna do konce srpna bylo totiž prodáno jen 185 kusů. Celoevropská situace je sice příznivější, nicméně až tak žhavé to také není. Absolutního vrcholu totiž malé MPV dosáhlo hned v době příchodu v roce 2006, kdy svého majitele našlo 71 659 exemplářů. Druhá generace, která se ukázala před čtyřmi lety, však již takového úspěchu nedosáhla, kupříkladu loni totiž registrace činily 46 267 kusů a letos jsou ještě nižší.

Nápomocnou ruku by klesajícím prodejům měl podat facelift, který si nyní můžeme prohlédnout na prvních uniknuvších fotkách. Vpředu je přitom patrná nová čelní maska V-Motion, se kterou dorazily přepracované světlomety a odlišný nárazník s většími mlhovkami. Pohled na záď nám prozatím zůstává odepřen, sazkou na jistotu ale nejspíše bude taktéž odlišný design koncových lamp a pozměněný nárazník.

Spíše než změna vzhledu je ovšem podstatnější chystané rozšíření nabídky. Nissan Note totiž dostane do vínku kombinaci benzinové jedna-dvojky a elektromotoru. Nepůjde však o klasický hybrid, nýbrž o tzv. range-extender, tedy elektromobil, který používá spalovací jednotky k výrobě elektrické energie. Udávaný dojezd se nám z uniklé brožury nepovedlo vyčíst, nicméně spotřeba agregátu má činit pouhé 2,5 l/100 km.

Bližší informace o variantě e-Power dorazí nejpozději v říjnu, kdy bude facelift modelu Note oficiálně odhalen. Prodej „bezemisního“ provedení pak na domácím trhu odstartuje o měsíc později. Zda ovšem tato verze dorazí také do Evropy, to je momentálně sporné. Víme ovšem, že modernizované základní modely dorazí k prodejcům v první polovině roku 2017, což značí debut v Ženevě.


Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze - 1 - Nissan Note 2017 facelift prvni foto 01Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze - 2 - Nissan Note 2017 facelift prvni foto 02Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze - 3 - Nissan Note 2017 facelift prvni foto 03Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze - 4 - Nissan Note 2017 facelift prvni foto 04Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze - 5 - Nissan Note 2017 facelift prvni foto 05Nissan Note 2017: výrazný facelift odhalen únikem, dorazí i hybridní verze - 6 - Nissan Note 2017 facelift prvni foto 06
Facelift Nissanu Note byl odhalen trochu jinak, než automobilka původně zamýšlela. již s předstihem tedy víme, že na domacím trhu bude MPV nabízeno s hybridním ústrojím

Zdroj: Livedoor

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.