Seat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu

První třídveřový model v historii Seatu Leon bude ovlivněn konceptem IBE. V prodeji bude ještě letos, pod kapotou nabídne 85 až 184 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu

8.2.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Seat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První třídveřový model v historii Seatu Leon bude ovlivněn konceptem IBE. V prodeji bude ještě letos, pod kapotou nabídne 85 až 184 koní.

O významu ženevského autosalonu jsme nemohli pochybovat snad nikdy a ten letošní nám čáru přes rozpočet rozhodně neudělá. Ve výstavní premiéře se totiž představí McLaren P1, nástupce Ferrari Enzo, nejrychlejší Lamborghini všech dob, Corvette Stingray Convertible, Opel Adam Rocks, BMW 3 GT, koncept Citroënu C4 Picasso II a mnoho dalších. Nově pak do výčtu můžeme přidat i třídveřový Seat Leon SC.

Že se tento vůz představí právě ve Švýcarsku, už se šuškalo déle, teď je to oficiální. Kompaktní hatchback tak vůbec poprvé ve své historii přijde o jeden pár bočních dveří. Stylizace by si přitom jako základ měla vzít koncept IBE, který se na Ženevě ukázal již před třemi lety. Pod kapotou ovšem Leon SC nabídne ty samé motory jako loni testované pětidvířko. Tedy agregáty 1,2 TSI (85 nebo 105 koní), 1,4 TSI (122 nebo 140 koní), 1,8 TSI (180 koní), 1,6 TDI (105 koní) a 2,0 TDI (150 nebo 184 koní). Zajímavé přitom bude sledovat, zda se i třídvéřová, z podstaty sportovněji střižená verze, dočká víceprvkového zavěšení zadních kol jen pro nejsilnější motorizaci stejně jako pětidvířko či nová Octavie, nebo si po vzoru A3 2012 vyslouží multi-link „již” od 90kilowattových jednotek.

Očekávat samozřejmě můžeme i příchod sportovních verzí Cupra a Cupra R, ty by se ovšem měly objevit až v příštím roce. Letos ale španělská automobilka obohatí nabídku modelu Leon ještě o kombi ST, jehož premiéra je naplánována na zářiový Frankfurt. Sportovní varianta se očekává i u této karosářské verze, také ona však dorazí až v roce 2014.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Seat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu - 1 - Seat Leon SC Cupra R renderSeat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu - 2 - Seat Leon SC Theopilus Chin 01Seat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu - 3 - Seat Leon SC Theopilus Chin 02
Seat Leon SC nedal spát celé řadě počítačových grafiků. Budoucí realitě se zřejmě hodně přiblížili

Seat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu - 4 - SEAT_IBE_01_previewSeat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu - 5 - SEAT_IBE_03_previewSeat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu - 6 - SEAT_IBE_04_previewSeat Leon SC: třídvířko potvrzeno pro Ženevu, kombi se ukáže ve Frankfurtu - 7 - SEAT_IBE_06_preview
Koncept IBE z Ženevy 2010 má nové třídvířko Seatu výrazně ovlivnit

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.