Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie

Škoda vážně veze do Ženevy studii stylovější Octavie. Ukazuje hlavně nové světlomety a boční linku - prvky všech dalších novinek značky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie

5.2.2014 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda vážně veze do Ženevy studii stylovější Octavie. Ukazuje hlavně nové světlomety a boční linku - prvky všech dalších novinek značky.

Na sklonku loňského roku jsme se poprvé výrazněji rozepsali o chystané Škodě Octavia CC, i když informací tehdy mnoho k dispozici nebylo. Kromě premiéry ohlášené na letošní Ženevu jsme s jistotou mohli počítat leda se šikmější linií střechy a platformou MQB. Tím ale informační studnice vyschla, přičemž mnoho vody do ní nenateklo ani nyní po uvolnění prvních oficiálních informací ze strany mladoboleslavské automobilky. Minimálně po stránce vizuální ale už víme, co za měsíc na ženevském autosalonu očekávat.

Pod názvem Škoda VisionC se představí nikoliv čtyřdveřové, ale rovnou pětidveřové kupé. Je tak jasné, že budeme mít tu čest s liftbackem a spojování nového BMW 4 Gran Coupe s Mladou Boleslaví tak nadále nebude nemístné. První oficiální skica pak dále představuje novou čelní masku s hlavními i mlhovými světlomety stylizovanými do podoby hrotu šípu.

Ačkoliv především hlavní světla vypadají nadmíru odvážně, podle našeho zdroje ve škodovce můžeme s podobně střiženýma „očima” stoprocentně počítat i na sériovém modelu. A nejen to, kromě chystané Octavie CC se má takto laděná příď objevit i na dalších budoucích modelech, třeba na nové Škodě Fabia. Ta se podle automobilky v Ženevě ani jako koncept objevit nemá a předchozí zprávy kolegů z Autocaru vznikly zřejmě právě mylnou interpretací informace o vlivu studie VisionC na design nové Fabie.

To samé pak máme očekávat od výrazné boční linie, která se na čelní světla napojuje a vede až k těm zadním. Obří litá kola pak jistě doznají zmenšení, jejich design by ale do série zamířit mohl, stejně jako výrazněji tvarovaná kapota zakončená momentálně již ne tak zcela novým logem. Zapomínat bychom pak neměli ani na šikmější čelní okno, které by společně se zmiňovanou střechou mohlo limitovat vnitřní uspořádání jen na čtyři sedadla - tak jako u Volkswagenu CC.

Na bližší a doplňující informace si budeme muset počkat, rozhodně však nepůjde o čekání nepříjemné. Přeci jen, studie VisionC má být počátkem nové éry mladoboleslavské automobilky - takové, ve které můžeme počítat s expresivnějším, dynamičtějším a emocionálnějším designem. Jen tedy doufáme, že se Škoda nenakazí třeba u Subaru a tento pohledy přitahující předobraz Octavie CC neoseká do nudné sériové podoby.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 1 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 01Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 2 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 02Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 3 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 03Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 4 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 04Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 5 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 05Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 6 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 06Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 7 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 07Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 8 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 08Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 9 - Skoda Vision C Octavia Coupe CC ilustrace prvni 09
Studie Škoda Vision C se nepromění pouze na Octavii CC, ale ovlivní také budoucí modely značky včetně nové Fabie

Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 10 - Skoda Octavia Coupe 2013 skicaŠkoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 11 - Skoda Octavia Coupe 2013 04 Škoda Vision C: nová Octavia CC realitou, ovlivní i design Fabie - 12 - Skoda Octavia Coupe 2013 01
Původně jsme u neoficiálních ilustrací tipovali na tu věrohodnou nejnudnější provedení vlevo. Jak ovšem dokazuje první oficiální skica, opak je pravdou

Petr Prokopec

Diskuze 13 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše