Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku

Do konce roku zbývá už jen něco přes týden a zdálo se, že mezi ošklivými vozy budeme muset vybírat z toho, co jsme dosud viděli. Wald to „zachránil” na poslední chvíli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku

22.12.2017 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku

/

Do konce roku zbývá už jen něco přes týden a zdálo se, že mezi ošklivými vozy budeme muset vybírat z toho, co jsme dosud viděli. Wald to „zachránil” na poslední chvíli.

Prozatím poslední generace BMW řady 7 je na trhu sice již nějaký ten pátek, zatím se ale mnoha netovárních úprav nedočkala. Tento nedostatek se rozhodla napravit japonská tuningová firma Wald International. Její počin nám ovšem připomenul chování slona v porcelánu, neboť mnichovská limuzína po instalaci bodykitu zvaného Black Bison rozhodně nezkrásněla. Spíše budete mít po jejím spatření pocit, že se znovu setkáte se svou snídaní.

Vůz dostal zcela nový přední nárazník, jehož součástí jsou i vertikálně usazené LEDky pro denní svícení. Zasazeny jsou do výřezu ve tvaru písmene „L“, pod nímž najdeme hranaté vstupy vzduchu k brzdám (s menší průchodností, než jakou nabízí ty sériové). Tyto segmenty pak od středového otvoru separují výčnělky, jež se nejspíše postarají o zvýšení hlučnosti i zhoršení aerodynamiky. O zošklivení vozu ani nemluvě - nic tak nehezkého jsme letos ještě neviděli.

Přesunout se můžeme na bok, kde najdeme modifikované prahy. Jejich součástí jsou černé vsuvky, jež korespondují s čelním splitterem a dvojitým zadním difuzorem. Povšimnout si můžeme také 22palcových litých kol, jejichž pětipaprskový design nevypadá zrovna přitažlivě či odlehčeně. Naopak nám spíše přijde, jako by tyto masivně vypadající ráfky přihazovaly v každém rohu alespoň 50 kilo neodpružené hmotnosti.

Tím je přerod u konce, přičemž výsledek můžeme bez diskuzí vyhlásit za jeden z nejhorších tuningových počinu roku.Možná i proto úpravce nabízí poněkud přízemnější úpravu pro sedmičky s paketem M Sport. Jde o drobnosti v podobě nástavce předního nárazníku. Ovšem i zde tuner vše „zabil“ instalací litých kol, jejichž design zrovna přitažlivý není.

Závěrem pak můžeme dodat jednu pikantnost, jež se týká japonského trhu. BMW v Zemi vycházejícího slunce nabízí vrcholnou limuzínu jen ve verzích 740e iPerformance, M760Li a M760Li Excellence. Je zde tedy 66procentní pravděpodobnost, že ona ošklivost, na kterou se díváte, má pod kapotou 6,6litrový dvanáctiválec twin-turbo s 610 koňmi. Tomu se říká dehonestace...


Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku - 1 - BMW 7 Black Bison Wald International 2017 prvni foto 01Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku - 2 - BMW 7 Black Bison Wald International 2017 prvni foto 02
Wald International může BMW řady 7 osadit ošklivým bodykitem Black Bison...

Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku - 3 - BMW 7 Black Bison Wald International 2017 prvni foto 03Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku - 4 - BMW 7 Black Bison Wald International 2017 prvni foto 04Tak se to podařilo, Japonci stihli ještě před Vánoci odhalit nejošklivější auto roku - 5 - BMW 7 Black Bison Wald International 2017 prvni foto 05
...či méně výraznými doplňky, s nimiž jsou ale spárována kontroverzní kola

Petr Prokopec

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše