Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není

„Palubní šampaňské” je symbolem luxusu spojeného s auty nejvyšších tříd prestižních značek. Trochu blázniví Italové ale nabídnout totéž i v menším.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není

30.12.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

„Palubní šampaňské” je symbolem luxusu spojeného s auty nejvyšších tříd prestižních značek. Trochu blázniví Italové ale nabídnout totéž i v menším.

Pro Fiat je novodobá pětistovka naprosté terno, zvláště na evropských trzích. Ačkoliv má totiž vůz již hezkých pár let po premiéře, stále se prodává jak na běžícím pásu. Jen za říjen tak nového majitele našlo 13 479 vozů, což odpovídá čtvrtinové produkci celé značky. Jelikož jde přitom o nejlepší říjnový výsledek za poslední čtyři roky, nedá se nikterak předpokládat, že by Fiat 500 v brzké době ztratil na oblibě a zamířil mezi propadáky.

Krom zákazníků ovšem pětistovka neustále láká také tuningové firmy. Nově se na ní vyřádila společnost Romeo Ferraris, jenž svou kreaci představila pod názvem Cinquone Qatar. Jen pro klientelu z arabských zemí ovšem tento vůz určen není, pouze se jimi nechal inspirovat. Do značné míry zde tedy máme ideální ztělesnění mnohdy bizarních choutek tamních šejků, kteří jednoduše chtějí všechno nebo nic.

Zvenčí tedy vůz vypadá jako okruhová nebo rallyová bestie, za čímž stojí instalace rozšířeného bodykitu zahrnujícího nové nárazníky i kapotu motoru. Specifické jsou taktéž boční prahy, jenž navazují na vypouklé blatníky. Aby toho pak nebylo málo, můžeme na střeše nalézt sání a na zádi rozměrné a stavitelné křídlo. Dále pak dorazil difuzor s uprostřed umístěnou dvojitou koncovkou výfuku RF.

Venkovní úpravy jsou zakončeny instalací 18palcových litých kol, jenž obouvají pneumatiky o rozměru 215/35. Za bíle lakovanými ráfky, jenž korespondují s lakem karoserie, přitom najdeme brzdy Brembo, vpředu s 305milimetrovými kotouči a čtyřpístkovými třmeny. Opomenout pak nesmíme ani snížený a přitvrzený podvozek Bilstein, který dorazil kvůli vyššímu výkonu motoru.

Pod kapotou se stejně jako u sériového provedení nachází 1,4litrový přeplňovaný čtyřválec, který však nově produkuje 248 koní a 300 Nm. Mezi úpravy se počítá zvýšený plnící tlak turbodmychadla, stejně jako unikátní mapa řídicí jednotky. Po instalaci všech potřebných komponentů přitom čas potřebný ke sprintu na stovku sletěl na 5,5 sekundy, zatímco maximálka vzrostla na 240 km/h.

Na okruhu se tedy modifikovaný fiátek rozhodně neztratí, což ostatně potvrzuje ještě instalace ochranné klece a zakomponování dvou helem do zavazadlového prostoru. Nicméně již pohled na tyto prvky naznačí, že kreace Cinquone Qatar chce být rovněž králem promenád. Ochranná klec je totiž kompletně obšitá stejnou bílou kůží, jaká zdobí i většinu interiéru.

Úpravce stran bílé barvy pracoval rovněž s burgundsky vínovým odstínem, který se objevuje nejen na kontrastních švech, ale také na broušené kůži, jenž pokrývá vrcholek palubní desky. Dále tu máme zlaté dekorace, které nenajdeme pouze na volantu či rámu multimediálního systému, ale také v podobě obrouček u většiny ovladačů včetně tlačítek automatu.

Ve finále tu pak máme pár křišťálových sklenek na šampaňské, pro které byl instalován pod volantem speciální držák. Slavit tak můžete prakticky ihned po přejetí cílové čáry, protože jinak pití alkoholu z místa řidiče příliš doporučit nelze. Jen si tedy nejsme jisti, kam se nastěhovala láhev perlivého moku, neboť vzadu je patrný pouze hasicí přístroj. Sdělit by vám to ale mohl sám úpravce, stejně jako cenu této kreace...


Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 1 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 01Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 2 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 02Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 3 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 03Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 4 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 04Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 5 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 05Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 6 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 06Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 7 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 07Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 8 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 08Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 9 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 09Víte, jaké auto teď také nabízí sklenky na šampaňské? Rolls-Royce to zdaleka není - 10 - Fiat 500 Cinquone Qatar Romeo Ferraris 2017 prvni sada 10
Fiat 500 upravený firmou Romeo Ferraris chce být hvězdou okruhů i promenád

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše