Ferrari LaFerrari XX už láme rekordy, Nordschleife prý zvládne za 6:35

Posílené supersportovní eso z Maranella krouží na Severní smyčce rekordní kola. Na trůn produkčních vozů ovšem nezasedne, neboť jde o čistě okruhovou verzi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ferrari LaFerrari XX už láme rekordy, Nordschleife prý zvládne za 6:35

17.4.2014 | Adam Šrámek | 6 příspěvků

Ferrari LaFerrari XX už láme rekordy, Nordschleife prý zvládne za 6:35

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Posílené supersportovní eso z Maranella krouží na Severní smyčce rekordní kola. Na trůn produkčních vozů ovšem nezasedne, neboť jde o čistě okruhovou verzi.

Další pokusy o rekord na Severní smyčce německého Nürburgringu jsou v plném proudu. Ferrari už nějakou dobu netestuje pouze na asfaltu domácího Fiorana, ale také na Ringu, kde všichni italští fanoušci očekávají skalp Porsche 918 a McLarenu P1. Právě jsme od holandských kolegů dostali zprávu o tom, že rekord zajetý německou značkou byl překonán, jenomže....

Tak jednoduché to nebude. Musíme se vrátit kousek v čase. Na počátku února italská automobilka oznámila, že zakládá nové oddělené Sporting Activity Depatrment, a v souvislosti s tím se hovořilo o vývoji okruhové verze XX hybridního supersportu LaFerrari. Ano, ta by ostatně mohla snadno navázat na dřívjěší Enzo FXX a FXX Evolution či 599XX a 599XX Evolution. Před pár dny bylo potvrzeno, že k tomu opravdu dojde a že LaFerrari XX bude dělat radost na okruzích budoucím majitelům už v lednu nebo únoru příštího roku.

Evidentně je to pravda, poněvadž přesně takové LaFerrari s plexiskly, speciálním obutím Pirelli a výfuky, které by vám zdemolovaly ušní bubínky, teď krouží po Nürburgringu. Přihlížejícímu fotografovi se podařilo stopnout čas na kolo a výsledek tohoto prototypu zní: 6 minut a 35 sekund. Ano, ti s dobrou pamětí mohou říci, že je tak Porsche 918 Spyder definitivně překonáno a to dokonce o šílených 20 sekund.

Jenomže pravda je to sotva poloviční. Jednak nejde o oficiálně změřený čas a zároveň se bavíme o voze, kterému bude běžná silnice zapovězená. Mezi produkčními automobily se může o rekord pokusit Ferrari jedině se „standardním“ LaFerrari, pokud tak lze vůbec tenhle kus nazývat. Na druhou stranu, 20 sekund je tolik, že by nemuselo být až tak velkým problémem vejít se do nich se silniční verzí.

Můžeme však prohlásit, že těch 6:35 stále nestačí na překonání absolutního rekordu Stefana Bellofa v závodním Porsche 956, který v roce 1983 zajel 6 minut 13,11 sekundy. Pokud chcete, můžete si novou variantu LaFerrari prohlédnout na fotografiích. Tři snímky ze „špionážní sady” přikládáme, další si můžete prohlédnout v kompletní galerii na Autoweek.nl.


Ferrari LaFerrari XX už láme rekordy, Nordschleife prý zvládne za 6:35 - 1 - LaFerrari XX na Nurburgrinu rekord 2014 spy 01Ferrari LaFerrari XX už láme rekordy, Nordschleife prý zvládne za 6:35 - 2 - LaFerrari XX na Nurburgrinu rekord 2014 spy 02Ferrari LaFerrari XX už láme rekordy, Nordschleife prý zvládne za 6:35 - 3 - LaFerrari XX na Nurburgrinu rekord 2014 spy 03
Okruhová verze LaFerrari s přídomkem XX bude proklatě rychlý stroj. K běhu o rekord Ringu však musí Maranello pobídnout sériového oře

Zdroj: Autoweek.nl

Adam Šrámek

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše