K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává

Není to první „ojetý” Chiron, který vidíme v prodeji, o skutečnosti všech dosavadních nabídek ale panovaly pochybnosti. Tato je jistě reálná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává

18.10.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není to první „ojetý” Chiron, který vidíme v prodeji, o skutečnosti všech dosavadních nabídek ale panovaly pochybnosti. Tato je jistě reálná.

Na nové Bugatti Chiron se již teď stojí fronty. Tedy nikoliv v showroomech, celá produkce čítající pět set exemplářů ještě zdaleka nebyla vyprodána. Místo kupci - obrazně řečeno - očekávají svůj vytoužený exemplář před továrnou značky v Molsheimu. Řada z nich se ale musí obrnit trpělivostí, neboť Bugatti ročně vyrobí jen něco okolo 70-80 kusů. Na objednávce klidně může svítit pořadové číslo 1, přesto k některým zákazníkům dorazí vozy až v příštím či přespříštím roce.

Pokud ovšem nechcete čekat, můžete obětovat vlastní specifikaci a porozhlédnout se na trhu s „ojetinami“. Kupříkladu na Mobile.de se v tuto chvíli nabízí již pět exemplářů, přičemž mezi nimi nechybí ani ten „český“. Po telefonu nám přitom bylo potvrzeno, že nejde o žádný výmysl, nýbrž reálnou nabídku - nicméně vůz je alokován v Německu a na vlastní oči jsme jej neviděli. I přes veškerá ujištění tak malé semínko pochybností existovat může.

Pokud ovšem toužíte po naprosté jistotě, stačí se obrátit na britskou společnost Romans International. Ta momentálně nabízí sedmnáctý v pořadí vyrobený exemplář s 1 330 kilometry na tachometru, který byl specifikován v celočerném provedení. Netýká se to přitom pouze exteriéru vyvedeného v laku Nocturne Black či litých kol (v obou případech je tmavý odstín doplněn stříbrnou), ale také interiéru, který byl potažen kůží Beluga Black. Skoro to vypadá jako nějaká základní verze, ale i to pochopitelně berte s nadsázkou.

Pár příplatků se tu ostatně najde a levné opět nebyly. Mezi ně patří kožený a karbonový paket interiéru za 53 226 liber (cca 1 549 500 Kč) nebo karbonová sportovní sedadla za 15 960 GBP (465 tisíc korun). Jeho majitel pak zároveň nechal celou karoserii potáhnout ochrannou fólií, stran toho je vůz pod zárukou výrobce platnou až do dubna 2021. Cena celého kompletu je ovšem sdělována jen vážným zájemcům na požádání.

Tím nám informace o tomto konkrétním exempláři končí. Stejně jako zbytek produkce (nikoliv však celé, Bugatti chystá i speciální edice) je i tento Chiron osazen čtyřikrát přeplňovaným osmilitrovým motorem W16 naladěným na 1 500 koní. S tímto výkonem vůz zvládá akceleraci z klidu na stovku pod 2,5 sekundy, na dvoustovku pod 6,5 sekundy a na třístovku pod 13,6 s. Nejvyšší rychlost pak přesahuje 400 km/h.


K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 1 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 01K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 2 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 02K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 3 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 03K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 4 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 04K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 5 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 05K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 6 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 06K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 7 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 07K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 8 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 08K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 9 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 09K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 10 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 10K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 11 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 11K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 12 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 12K mání je 17. vyrobené Bugatti Chiron. Toto vážně existuje, vážně se prodává - 13 - Bugatti Chiron Nocturne Black na prodej 13
Toto Bugatti Chiron je v pořadí sedmnácté vyrobené. Nyní může být vaše, jeho majitel, který jej specifikoval v černé uvnitř i zvenčí, s ním najel pouze 1 330 km

Zdroj: Romans Intenrational

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše