Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Vlna úspěchu kompaktních SUV neopadá, veze se na ní i Renault Captur
3.12.2013 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Francouzi vsadili na segment stále se rozvíjejících kompaktních SUV a zdá se, že to nebyl přešlap. V roce 2014 hodlají navýšit výrobu až o třetinu.
Francouzi se snaží, co jim síly stačí, udělat z Renaultu luxusnější značku, to však nebude možné bez adekvátních prodejních výsledků. Renault Captur, jakožto kompaktní crossover postavený na marketingových průzkumech a na základě věštění z křišťálové koule plán nezhatí, ba naopak jedině podpoří. Zatím se mu daří, o čemž svědčí očekávaný prodej 120 tisíc kusů do konce letošního roku.
Mluvčí Rochelle Chimenes prohlašuje, že příští rok by odbyt modelu Captur mohl dosáhnout až 160 tisíc pokud bude nadále pokračovat rostoucí trend této skupiny aut. Tento rok se podle průzkumu JATO Dynamics prodá na 307 300 vozů segmentu kompaktních SUV a crossoverů, přičemž do konce roku 2016 je predikován nárůst této kategorie dokonce až na 582 790 kusů. Jen za první letošní pololetí zaznamenaly takové vozy nárůst poptávky o 38 procent. Automobilky jsou si toho vědomy, vždyť si vezměme jen expanzi nově vstupujících modelů jako je Peugeot 2008, Chevrolet Trax nebo jeho dvojče Opel Mokka.
Captur se snaží vytěžit z rostoucího zájmu zákazníků po malých SUV a crossoverech maximum. Jen za prvních 10 měsíců od uvedení na trh si připsal na konto téměř 61 tisíc prodaných kusů, což z něj učinilo třetí nejprodávanější evropské SUV. Jen pro představu, před ním se umístil na prvním místě Nissan Juke (91 713 prodaných kusů) a Dacia Duster (73 491 kusů). Za Capturem se umístila Mokka od Opelu (58 813 kusů), u níž musí GM pro uspokojení poptávky přesunout výrobu z Koreje do španělské Zaragozy (tam poběží výroba od druhé poloviny roku 2014).
Peugeot prodal ve zmíněném období takřka 40 tisíc kusů modelu 2008, což mu umožnilo dostat se do top pětky segmentu. V červnu jeho ředitel Maxime Picat ohlásil zdvojnásobení výroby dvatisíceosmičky na 10 tisíc kusů měsíčně kvůli poptávce, která předčila jednoznačně veškerá očekávání. Že by tedy budoucnost aut spočívala v menších SUV s pohonem přední nápravy, které nedělají nic pořádně? Hlavní roli zřejmě hraje především relativně nízká cena a zároveň hodně kovu naoko.







































































Móda malých SUV a crossoverů nebere konců, právě naopak. Captur, 2008, Juke, Mokka... Šílené experimenty mají více štěstí než rozumu.
Zdroj: Auto News
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
dnesIlustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
včeraDosud neznámý sporťák zajel 5 rekordů 5 okruhů během 5 dnů, navíc mezi nimi přejížděl po vlastní ose
19.8.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Muž najel se Škodou Octavia I přes 1 milion km, zvládl to s původním motorem i spojkou. To se asi podiví tomu, co si teď koupil
před 4 hodinamiStudie ukázala, že se dobíjecí stanice elektromobilů starají o větší emise než čerpací stanice s naftou a benzinem
před 5 hodinamiNejméně jeden miliardář vlastnící extrémní Bugatti s akcelerací na 500 km/h za 20 sekund si vymínil, že s ním bude jezdit po silnici
před 7 hodinamiTesla odhalila nový Model YL a nezůstala jen u toho. Vyslechla přání zákazníků a i starším autům vrací páčky pod volantem
před 8 hodinamiBugatti zjevně neodhadlo zájem o svá auta, do roku 2029 může zabalit krám
před 10 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva