Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více

Francouzská novinka se začíná pomalu rýsovat. Pod kapotou nabídne dieselové i benzinové motory, výkon ale zřejmě zamíří jen na přední kola.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více

8.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Francouzská novinka se začíná pomalu rýsovat. Pod kapotou nabídne dieselové i benzinové motory, výkon ale zřejmě zamíří jen na přední kola.

Každým dalším dnem nejsme blíže pouze autosalonu v Detroitu, ale pro Evropu také mnohem důležitější Ženevě. Díky tomu by neměla překvapit stále četnější frekvence novinek, které se na švýcarské půdě představí. Jednou z nich je i Renault Captur, jenž na identickém místě v podobě konceptu debutoval již před rokem. Letos se očekává produkční verze, která původní odvážné tvary výrazně osekala. Výsledkem tak bude jen o trochu pompéznější čtvrtá generace Renaultu Clio, na jejíž platformě bude novinka založena.

Do prodeje by se přerostlý hatchback měl dostat ještě ve druhém čtvrtletí, přičemž pod jeho kapotou můžeme očekávat identické pohonné jednotky, jakými disponuje i Clio. To znamená turbodiesel 1,5 dCi o výkonu 75 a 90 koní či benzinový čtyřválec 1,2. Ten při atmosférickém plnění nabídne 75 koní, dočkat bychom se ovšem měli i verze s přeplňováním naladěné na 120 koní.

Pod kapotou pak nebude chybět ani 0,9litrová pohonná jednotka, která produkuje 90 koní a je standardně spřažena se systémem start/stop. Tento tříválec nás ovšem výrazně zklamal již u standardního Renaultu Clio, kde měl na starosti pohyb menší hmoty. V případě modelu Captur tak zřejmě bude strádat ještě více.

Více informací o konkurenci pro Nissan Juke nemáme. S ohledem na alianci francouzské a japonské značky je ovšem jasné, že oba vozy si do zelí nepolezou. Díky tomu zřejmě Captur nabídne jen pohon předních kol, k čemuž jej předurčuje i platforma B. Pro systém 4x4 by totiž bylo nutné přesedlat na verzi B0 (či M0), kterou používá Dacia.


Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více - 1 - Renault Captur prvni oficialni foto
Renault Captur, francouzská konkurence pro Nissan Juke, se ukázal na prvním oficiálním snímku

Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více - 2 - Renault Captur 2013 seriovy unik 01Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více - 3 - Renault Captur 2013 seriovy unik 02Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více - 4 - Renault Captur 2013 seriovy unik 03Renault Captur 2013 na první upoutávce: už jsme viděli více - 5 - Renault Captur 2013 seriovy unik 04
Dřívější únik náčrtů nového Renaultu Captur ukázal, že půjde spíše o přerostlé Clio než o zcela nový model

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše